Zobacz co u nas nowego - aktualizacja co tydzień!

Napisz do nas!


X HUBERTUS (`2004)


Hubertus - największe święto koniarzy - to impreza organizowana przez nas zgodnie z tradycją w sobotę najbliższą 3 listopada. W tym roku będzie to 6 listopada. Zaprosiliśmy na nią jak zwykle okoliczne stajnie oraz znajomych i przyjaciół.
Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia i przeczytać o ubiegłorocznym Hubertusie. Podaję również jakie konie są jeszcze wolne, a jakie zajęte:

LP
KOŃ
JEŹDZIEC
1 AKACJA Artur N
2 ALFRED Mariolka Ł
3 BILLI -
4 BURSZTYN Balbina
5 ERA -
6 FREGATA Waldek Małgosiowy
7 HATTONA Andrzej C
8 HONOR nie idzie
9 LALKA -
10 NICIARA Magda "Tango"
11 NITKA -
12 PIORUN Siwek
13 SIERŻANT Gosia Adwokat
14 BARONIA -
15 TANGO Jolka (Gdańska)
16 TULUZA Agnieszka Adasiowa
17 TUNDRA Jurek Lech
18 AGRAFKA Adaś Z
19 HARMONIA Paweł Kowalik
20 TOKAJ -
21 FRYDERYK Ewka (Gdańska)
22 TABAKA -
23 SARMATA -
24 FINEZJA nie idzie
25 RIWIERA nie idzie
26 pensj. - GRAFFITI mam nadzieję, że nie idzie:)))
27 pensj. - KAROTKA ?
28 pensj. - FIRCYK ?
29 pensj. - HIMERA ?
30 pensj. - MARAKESZ nie idzie
31 pensj. - APACZ ?
32 pensj. - JASIEK ?

FOTOREPORTAŻ 2003

przygotowania w pełni - Ania - Kociurek przygotowuje Tango śnieżyca podczas prezentacji spotkanie z publicznością na trasie crossu
skoki w wąwozie skoki w wąwozie podczas crossu - grupę prowadzi Andrzej Ciesielski na Lalce chwila przerwy - między crossem i gonitwą
gonitwa w pełni! gonitwa za lisem - na pierwszy planie Lis - Ela Szaflicka Lis - Ela Szaflicka - biegnie do lisiej nory
gonitwa - bywały też takie mniej ekspresyjne momenty... Król Polowania 2003 - Tomek Milewski na Aplauzie Siwek na udekorowanej Fregacie

zgodnie z PROGRAMem: - działo się:

 • sprawdzenie przez Mastra i Kontrmastra stanu przygotowania koni
  - za każdą słomkę w ogonie czy niedopiętą tranzelkę można było oddać fanta! Fantem mogły być kluczyki do samochodu, mieszkania itd. Pozyskaliśmy tylko trzy fanty... Jakoś wszyscy zdążyli wyczyścić i ubrać prawidłowo konie. Tylko Kontrmaster (Marcin K. z W-wy) biedny nie zdążył, ponieważ pojechał pomóc ustawiać przeszkody na trasie crossu i łączce hubertusowej.
 • powitanie przybyłych gości, prezentacja uczestników
  stawiło się 16 koni, kierzbuńskich i przyjezdnych (ze stajni Adasia Jaworskiego, Szaflickich, Wąsowiczów). Część niestety przestraszyła nieznośna, typowo październikowa pogoda....Mimo, że śnieg zasiekał przy pomocy silnego wiatru - większość uczestników założyła białe bryczesy i fraki, najwięcej było zielonych fraczków kierzbuńskich! :)) Czuć było, że to szczególny moment i że następująca po nim jazda to wcale nie zwykły teren, jakich wiele bywało...
 • cross (na trasie przeszkody naturalne do 80cm)
  Cross przebiegł szczęśliwie bez ofiar w ludziach i koniach :)) Był tylko jeden niegroźny upadek. Jak zwykle pojechaliśmy na trasę, aby obejrzeć najciekawszą część crossu. W malowniczym wąwozie wzdłuż rzeki Dadaj jeźdźcy skakali przeszkody ustawione dość blisko siebie. Baliśmy się, że podłoże będzie bardzo śliskie, ale okazało się, że jeźdźcy zachowali ostrożność, a podłoże w wąwozie hubertusowym jest próchniczne i przyjazne dla końskich kopyt. Z tego fragmentu zapamiętamy na pewno rozśpiewaną Balbinę na Bursztynie:))
 • pogoń za Lisem - Lisem była znowu świetna w tej roli Elżbieta Szaflicka z Barczewka
  Po chwili odpoczynku i "strzemiennym" uczestnicy wystartowali do najważniejszej części - pogoni. Była ona bardzo emocjonująca, trwała jeszcze dłużej niż w zeszłym roku. Ela uciekała jak prawdziwa lisica, jednak w końcu dopadł ją nasz klubowicz Tomek Milewski na Aplauzie. Tym samym został Królem Polowania 2003. Wszyscy jeźdźcy zostali udekorowani pamiątkowym hubertusowym flot`s, jednak jeden z nich udał się do szpitala w celu wstawienia własnego barku na jego dawne miejsce.
 • wyścig płaski na łące
  Po gonitwie chętni wystartowali w wyścigu. Niestety zanim publiczność dotarłą na miejsce, wyścig już się rozegrał:)))) Nie ma więc żadnego zdjęcia, ale wiadomo, że Lisica, czyli Elka Szaflicka wygrała również wyścig:)
 • przyjęcie hubertusowe z tradycyjnym bigosem itd
  Po tych ogromnych emocjach z ogromnym apetytem zasiedliśmy do stołów zastawionych bigosem, smalcem i innymi domowymi wyrobami. Jednak zaraz potem większość kierzbuńskich uczestników poległa - poszła spać. Sam Król Polowania musiał przejść po wszystkich pokojach z palcatem, aby zebrać towarzystwo na kolację rozpoczynającą Bal Hubetrusowy:))))
  wykupywanie fantów - Agnieszka jedzie na Siwku galopem z lewej nogiPunktem kulminacyjnym tego Hubertusowego przyjęcia były Koronacja Króla Polowania oraz wykupywanie fantów zebranych podczas Hubertusa. Sąd Hubertusowy złożony z Króla, Mariolki i Siwka - dyktował sposoby oddawania fantów :))) Zabawy było co nie miara! Zdjęcia i pliki dźwiękowe do wglądu tylko na miejscu w Kierzbuniu!;)) Siwek zachował się trochę nie fair, ponieważ jako fanta oddał swojego rocznego synka Staśka, który nawet nie wykupiony wróciłby do niego z okrzykiem na ustach. Jednak z pełnym poświęceniem wykupił go jako osiodłany koń z amazonką na grzbiecie, w galopie z lewej nogi:)))
NEWSLETTER