Zobacz co u nas nowego - aktualizacja co tydzień!

Napisz do nas!


Co nowego w Kierzbuniu?

UWAGA! Strona w przebudowie w kierunku strony mobilnej - wkrótce odsłonimy dla Was jej nową wersję!

Zapraszamy na FERIE 2016!!! Wkrótce: już czas! zapisz się:

 • HUBERTUS OBOZOWY - 3 października 2015
 • HUBERTUS STADNINOWY - 7 listopada 2015
 • Warsztaty łucznictwa konnego - 10-11 października i 14-15 listopada 2015
 • Sylwester 2015 - jak zawsze szampański i przebierany!!!
 • Ferie jeździeckie 2016

Kochani Kierzbuniacy

Chwilowo ze względów organizacyjnych prosimy, byście zadowolili się newsami jakie dodajemy na naszym profilu na fb – do newsów na stronie wrócimy w wersji mobilnej


czerwiec - grudzień 2013
Expresowy skrót najważniejszych wydarzeń
czerwiec - grudzień 2013

Lepiej późno niż wcale:

 • KILKA ZGRUPOWAŃ PIĘCIOBOJU Trening grudniowy
  w tym 11-dniowe letnie. Doskonałe warunki do jazdy konnej, wiedza trenerów i poziom wyszkolenia naszych koni oraz sprzyjająca atmosfera zarówno do nauki jak i wypoczynku - sprawiają, że Kierzbuń stał się ulubionym miejscem zgrupowań sportowych m.in. najlepszych pięcioboistów, reprezentujących Polskę na wszystkich kontynentach.
  Dla nas prawdziwą przyjemnością jest pracować z tak zaangażowanymi i zmotywowanymi jeźdźcami! :) Trzymamy za nich bardzo mocno kciuki!!!

 • HUBERTUSY: dla obozowiczów i stadninowy Hubertus 2013 - na trasie crossu - prowadzi Andrzej, jeszcze ze złamaną ręką!
  W przepięknej słonecznej październikowej aurze Królową Polowania Obozowiczów 2013 została po zażartej gonitwie Julia Bzymek - lisicą była Agnieszka Olszewska na swojej Cytrze. Natomiast na tzw. "dużym" hubertusie Lisicę (Elę Witkowską-Szaflicką) złapał bardzo mocno zdeterminowany Darek Biskupski... zabawa była przednia i nie zepsuła jej nawet dżdżysta listopadowa pogoda! No i odnotujmy ewenement: mimo, że w "dużym" hubertusie uczestniczyło ok. 30 koni - zdarzył się tylko jeden upadek :)

 • SZKOLENIE: JEŹDZIECTWO NATURALNE BEZ TAJEMNIC: poziom L2 Szkolenie JNBT L2 - lekcja w rzece
  Blisko 20 osób szkoliło się pod okiem Andrzeja Makacewicza na tym 3-dniowym spotkaniu z "naturalem". Tematem przewodnim był szacunek. Mnóstwo fantastycznych ćwiczeń z ziemi, z siodła. Także w lesie, na stromych górkach, w rzece - na kantarkach sznurkowych zamiast ogłowii wędzidłowych. Bardzo nam się podobało to "naturalne" spojrzenie na jeździectwo, a szczególnie argumenty uzasadniające "święte" zachowania przy koniu. To doskonale uzupełnia klasyczne podejście do konia i jazdy konnej.

 • WIELKI OSTATECZNY POWRÓT W SIODŁO - Waszej ulubionej gospodyni Stadniny!!! Ten banan na twarzy - to JA!!! MOGĘ JEŹDZIĆ KONNO!!!!
  Po wielu latach (a dokładnie od dnia urodzin Tygrysa) - wreszcie znowu wsiadłam na konia na całą jazdę i - NIE BOLAŁO!!! I tak 11 i 12 listopada 2013 poprowadziłam osobiście i nareszcie naszym Gościom dwa tereny!... Mój kręgosłup nie buntował się; opłaciły się lata ćwiczeń, krioterapii, wizyt u kręgarza itd. I choć być może nie wrócę już do jazdy sportowej, to przekonanie, że nigdy więcej nie będę mogła jeździc konno - zniknęło!!! Jestem szczęśliwa!!! W czerwcu 2014 zapraszam na rajd dwudniowy, który z przyjemnością znowu poprowadzę! :)

 • ANDRZEJ ZŁAMAŁ RĘKĘ - 27 września Ręka złamana? to nie przeszkoda dla Ułana!
  Na szczęście niegroźnie (bez przemieszczenia), ale jednak!... Stało się to podczas standardowego treningu, z wysokiej klasy trenerem zresztą - zwykły upadek stał się tak brzemienny w skutki, ponieważ w miejscu kontaktu z ziemią leżał drąg... Kość ramieniowa pękła, a drągowi nic się nie stało.
  Obyło się bez gipsu, więc Andrzej jak to Andrzej - od jazdy konnej nie stronił!

 • Uczestniczyliśmy czynnie w WIELKIEJ REWII KAWALERII w KRAKOWIE - 19-22.09. Andrzej Ciesielski z Riwierą podczas Wielkiej Rewii Kawalerii - Kraków 2013
  To była wielka przygoda - dla nas i dla Talenta i Riwiery. Impreza została zorganizowana dla upamiętnienia podobnej imprezy z 1933r., którą wtedy zorganizował w Krakowie na Błoniach Piłsudski w dowód pamięci o odsieczy Wiedeńskiej. Niezwykłe było uczestniczenie w tym historycznym wydarzeniu. Składały się nań m.in. zawody kawaleryjskie, pokazy na Błoniach dla tysięcy widzów i przemarsz ponad 200 koni z Błoni na pamiętający zamierzchłe czasy Stary Rynek i Zamek na Wawelu.

 • RAPSODIA I ZEUS - DWA NOWE KONIE W PENSJONACIE Rapsodia pierwszego dnia pobytu w naszej stadninie
  Do stada naszych podopiecznych dołaczyły w tym czasie Rapsodia, a potem Zeus.
  Rapsodia - filigranowa, pewna siebie i pełna uroku panna zaprzyjaźniła się ostatnio na pastwisku z Tuluzją i Lancelotem, który od jakiegoś czasu pozbawiony klejnotów rodowych stał się z kolei naszym "nowym wałachem"...
  Zeus natomiast na pastwisku ma mało pewności siebie, niemniej takie imię zobowiązuje! :) Cieszymy się, że są z nami, im ta sytuacja chyba także bardzo odpowiada!

 • ANDRZEJ CIESIELSKI v-MISTRZEM POLSKI MILITARI 2013 - 6-8.09. Warszawa Andrzej Ciesielski - v-Mistrz Polski Militari 2013 odbiera Puchar Ministra Obrony Narodowej
  Nie nie, to nie sen - to prawda! Andrzej ograł Reprezentacyjny Szwadron Wojska Polskiego i wywalczył na Riwierze tytuł v-Mistrza Polski Militari 2013. To ogromne wyróżnienie nagrodziło ciężką wieloletnią pracę i dążenie do celu. Przypomnę, że zawody obejmowały następujące próby: władanie szablą z konia, władanie lancą z konia, ujeżdżenie, skoki (parkur), cross, próba mundurowa. Od wielu lat żadnemu "cywilowi" nie udało się wygrać ze Szwadronem... Możecie teraz do Andrzeja mówić po prostu: "Mistrzu" :)

 • BILLI - ODSZEDŁ NA WIECZNIE ZIELONE PASTWISKA - 3 września. Billi - najlepszy z najlepszych kuc na świecie
  Już od ok. 1,5 roku widzieliśmy, że nasz pierwszy koń zbiera się do tego, by nas opuścić... Schudł, zmarniał, nie rżał jak zażynana świnia... Według doktora wet. przeżył ok. 30 lat, w tym 20 z nami. Mimo swych 118cm wzrostu był jednym z największych koni, jakie poznaliśmy - nie widziałam, by czegokolwiek i kiedykolwiek się przestraszył; zawsze zdawał się być najważniejszą osobą w towarzystwie, także wśród dużo wyższych ogierów; był Mistrzem, v-Mistrzem i IIv-Mistrzem Polski w konkurencji Rajdów Długodystansowych kat. 40km - wygrywał z dużymi końmi; na zawodach inicjujących pierwsze Mistrzostwa Polski w Skokach dla Kuców i Małych Koni był 19-ty na 80 koni... A przede wszystkim był wspaniałym przyjacielem, który był z nami od zawsze. Billi został nami na zawsze...

 • LATO 2013 Zakończenie III turnusu - zakończenie wakacji!
  A lato było piękne tego roku!... Pełna obsada, wspaniałe towarzystwo, efekty szkoleniowe zachowane, nowe przyjaźnie zawarte! :) A wszystko to podczas 3 dwutygodniowych obozów jeździeckich dla młodzieży, zakończonych uroczyście zawodami w skokach i ujeżdżeniu; trzy tygonie spędziliśmy też z tzw. "dorosłymi" - z dziećmi i bez :) W tym czasie obok doskonalenia umiejętności jazdy konnej naszych Gości - dodatkowo zrealizowaliśmy wszystkie zadania, które założyliśmy:
   Paula Miszczak na Tryptyku w próbie skoków

  • 4 egzaminy na odznaki jeździeckie PZJ - z kursami przygotowawczymi. W sumie w Naszej stadninie już 398 osób zaliczyło pozytywnie egzamin na odznakę jeździecką PZJ (w tym brązową: 313, srebrną: 78, złotą: 7 osób) Trening mentalny JNBT w Stadninie Koni Kierzbuń

  • 2 szkolenia: Jeździectwo Naturalne bez Tajemnic: poziom L1 - uczestnikami była młodzież obozowa, która szeroko otwierała oczy ze zdumienia, że tak ważne dla jazdy w siodle są zaufanie, szacunek i ludzka dominacja z ziemi! :) Pamiątkowe zdjęcie z warsztatów KONIE UCZĄ LUDZI na III turnusie w Stadninie Koni Kierzbuń

  • 3 warsztaty KONIE UCZĄ LUDZI - niesamowicie skuteczne warsztaty rozwoju osobistego, w których informacja zwrotna pochodzi od Konia - Trenera. Prowadzenie: firma HorseCoaching, czyli Lucyna Ciesielska i Anna Ciesielska. Z ogromną radością patrzyłyśmy, jak uczestnicy warsztatów burzą swoje ograniczające przekonania, budują poczucie własnej wartości, odnajdują kierunki rozwoju! Jednocześnie wielkim odkryciem dla wielu osób było odwrócenie ról we współpracy z koniem - to nie ludzie uczyli konie, tylko konie uczyły ludzi - i to jak skutecznie i mądrze! :)

 • TEORIA I HARNAŚ - sprzedane Harnas i Monika - na pierwszych wspólnych zawodach
  Tak tak Kochani - na Teorii i Harnasiu jeżdżą już ich Nowi Właściciele! Z radością sprzedaliśmy te wspaniałe konie, ponieważ poszły w ręce najlepsze z możliwych! Ich nowi właściciele są w nich zakochani, traktują je jak pełnoprawnych członków Rodziny! Mają z nimi świetny końtakt, aż miło słuchać relacji Ulki oraz Moniki i Tomka!
  I wiecie? To Teoria wybrała Ulkę, mimo, że ta początkowo widziała na pastwisku tylko i wyłącznie Romansa. Teoria swoim niesamowitym zachowaniem sprawiła, że to właśnie z nią Ulka wyjechała gdzieś aż pod Kielce! :) Obydwie są teraz bardzo szczęśliwe.
  Harnaś wywędrował do aż Tychów i jest oczkiem w głowie Moniki i Tomka, codziennie spędzają razem czas i mają za sobą już pierwsze udane starty w zawodach. Bardzo się cieszymy, że nasze konie są tak bardzo szczęśliwe i że tak bardzo uszczęśliwiają swoich właścicieli!

 • CZERWIEC Ostatnia zielona szkoła przed wakacjami - było super i... śpiewająco!
  Czerwiec upłynął nam pracowicie na zielonych szkołach, imprezach, jeździeckich weekendach.

  W czerwcu też w tragicznym nieszczęśliwym wypadku odeszła od nas nagle AMY (Ambicja-Folio) - prześlicznie malowana, mądra klaczka, pierwsza i jak dotąd jedyna córka Ambicji, której niestety nie dane było dorosnąć... Mimo, że tak krótko była z nami - dała nam mnóstwo radości...

28 maja 2013
Superwizje Horse Assisted Education

Nasza córka Anna podczas warsztatu superwizyjnego
Ania nie zasypia gruszek w popiele - po ukończeniu kursu trenerskiego Horse Assisted Education nadal ustawicznie się szkoli! :)

Wczoraj szkoliła się na warsztacie superwizyjnym, który prowadziła Pani Agata Wiatrowska (HorseSense). Ania ma młodzieńcze wejrzenie, mnóstwo zapału i chęci do działania - z nadzieją patrzymy w przyszłość, bo nasze dzieci - w tym wypadku córka - stawiają poważne, śmiałe, duże kroki NAPRZÓD! :)
Sama nie wiem - czy to geny, czy wychowanie, czy nasze spartańskie warunki te kilkanaście lat temu, czy po prostu wrodzona inteligencja i niezwykłe osobowości naszych dzieci pchają je do nowych wyzwań?? :)

24 maja 2013
Zielona Szkoła z Elbląga

Uczestnicy Zielonej Szkoły z naszymi końmi na pastwisku
W tym tygodniu gościliśmy Zieloną Szkołę z Elbląga - oby więcej takich właśnie dzieciaków!!! Byli zdyscyplinowani, ale nie zastraszeni, zainteresowani bardzo końmi, Kierzbuniem, zajęciami, które dla nich przygotowaliśmy. Samodzielni, myślący sympatyczni młodzi ludzie - brawa dla wychowawców, dla dyrekcji szkoły! Uczestnicy Zielonej Szkoły - tuż przed wyjazdem!... zapraszamy ponownie!

Największe wrażenie na dzieciach z Zielonej Szkoły zrobiła chyba wycieczka na pastwisko - do KRÓLESTWA KONI... Nasze konie najpierw przestraszyły się ilości dzieci, które dziarskim krokiem wmaszerowały na pastwisko, potem zaciekawiły - a kiedy nabrały zaufania - najchętniej poszłyby z nami na koniec świata! A w pierwszej kolejności Tygrys - mój "synek", niemal własną piersią wykarmiony!

Mamy nadzieję, że młodzież zapamięta pobyt w naszej "cudownej krainie" - i że bedziecie do nas wracać - jeśli nie w realu, to w myślach! :) Życzymy Wam świetnego świadectwa i udanych wakacji - najlepiej w Kierzbuniu rzecz jasna!

19 maja 2013
Zgrupowanie jeździeckie bankowców

Z pobytu tej grupy nie mamy ani jednego zdjęcia! :) Nie było czasu - uczestnicy zgrupowania wciąż jeździli konno! :)) Nasze piękne urozmaicone dzikie tereny zrobiły ogromne wrażenie; jak również ciasto Babci Halinki no i komfortowe warunki. Sekcja jeździecka tego banku gościła u nas ok. 10 lat temu - miała więc porównanie ile od tego czasu zmieniło się w naszej przytulnej, gościnnej stadninie! :))
Dziękujemy za wspólnie jeździecko spędzony czas i zapraszamy ponownie!

18 maja 2013
Nasza córka Ania - Trenerem HAE! :)

Certyfikat Trenerski HAE Anny Ciesielskiej Z wielką przyjemnością spieszę donieść, że nasza córka Anna Ciesielska, studentka Wydziału Nauk Społecznych - Kierunku Kognitywistyka na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu ukończyła kurs w HorseSense u Pani Agaty Wiatrowskiej.

Tym samym zdobyła międzynarodowe uprawnienia Trenera metody Horse Assisted Education.

Gorąco gratulujemy i cieszymy się, że Ania idzie w tym samym kierunku, co my!!!

Może już wkrótce zaczniemy wspólne projekty w zakresie warsztatów rozwoju osobistego przy udziale koni?

15 maja 2013
Plener malarski ZPAP wiosna - 2013

Pamiątkowe zdjęcie artystów z gospodarzami Nasza stadnina od kilkunastu już lat jest mecenasem kultury. W dniach 6-15 maja gościliśmy Plener Malarski ZPAP - Kierzbuń Wiosna 2013. Był to z pewnością jedenz najbardziej udanych, jeśli nie najbardzie udany plener w naszej historii. Pod każdym względem - artystycznym, towarzyskim, pogodowym, kulinarnym no i brydżowym! :) Nasi artyści bowiem w ciągu dnia malowali, a wieczorami odbywały się dłuugie Polaków (i nie tylko) rozmowy oraz moje ulubione wieczorki brydżowe!

Plener miał rangę międzynarodowego, uczestniczyli w nim bowiem uznani artyści z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Bułgarii i Polski. Komisarzem był Tomasz Awdziejczyk, a jego zastępcą Andrzej Skarżyński. Nasza galeria wzbogaciła się o kolejne 20 cennych, oryginalnych, namalowanych i inspirowanych w Kierzbuniu dzieł. Zapraszam do obejrzenia zdjęć oraz do podziwiania obrazów na naszych ścianach! :) Artystom gorąco dziekujemy za wspaniały czas razem spędzony! Napełniliśmy się wzajemnie na nowo radością, spokojem, pięknem...

15 maja 2013
Witamy Zuzannę Szczotkowską!

Zuzanna Szczotkowska - witamy na świecie!!! Zuzia Szczotkowska (nowa panna w Rodzinie!) przyszła na świat 15 maja - wielkie gratulacje!!!
Pierworodna córeczka naszego Brata Szczoty i jego Małżonki Oli! Ola i Szczota mają już także dwóch starszych "synów: Hrabiego i Talizmana, pochodzenia kierzbuńskiego...

Młodym Rodzicom i Zuzannie życzymy mnóstwa wspólnej, nieustającej radości, no i zdrowia, bo jak będzie zdrowie, to o resztę jesteśmy spokojni!!!

5 maja 2013
Majówka 2013

Laurka - szczęście Karoliny i Krzysia Kiedy tak piszę newsy - myślę sobie, jakimi jesteśmy wielkimi szczęściarzami! :) Mamy wspaniałą Rodzinę, Gości, którzy kochają nas, Kierzbuń, nasze konie... Robimy to, co uwielbiamy najbardziej na świecie - czy może być piękniej??

Nie inaczej było podczas tegorocznej Majówki!... Zjechali nasi fantastyczni Goście, pogoda dopisała, wyjeździli się wszyscy (oprócz mnie!) za wszystkie czasy... Zabrakło naszego ukochanego Brata - Szczoty z Małżonką, ponieważ niemal rodzili... No ale to zrozumiałe - pierwsze dzieciątko przychodzi na świat tylko jeden raz! A my mamy przed sobą caaałe życie.

Zapraszam na nasz profil na Facebook - tam znajdziecie link do przepięknego fotoreportażu majówkowego autorstwa Ani Pietraszewskiej!!!

22 kwietnia 2013
Dni Ułana 2013

Andrzej Ciesielski na Walentino w próbie władania lancą Kolejne Dni Ułana, na których mnie zabrakło. Cóż, wiosna przyszła tak nagle, że ktoś z nas - gospodarzy musiał dopilnować zasiewów. Niemniej Andrzej był bardzo zadowolony ze swoich luzaczek: Edyty Domagała i Justyny Grzaniewicz, którym tą drogą bardzo dziękujemy za pomoc w tych zawodach!!! Mimo 4 koni wszystko szło podobno spokojnie i we właściwym czasie.

Do Poznania pojechały cztery kasztany: Rokita, Riwiera, Walentino i Talent. Talent brał udział w WCC (konkurs międzynarodowy) i zajął tam drużynowo II miejsce. Rokita, Walentino i Riwiera startowały w konkursie Militari. Andrzej ze wszystkich tych zawodników jest bardzo zadowolony - szczególnie z debiutującego Rokity, który wykazał się opanowaniem i doskonałymi możliwościami.

Szczególowe wyniki znajdziecie na stronie www.dniulana.pl. Natomiast na naszym profilu na Facebook możecie zobaczyć mnóstwo zdjęć, także materiał telewizyjny, w którym wypowiada się Andrzej jako uczestnik zawodów i znawca tematu! :)

8 kwietnia 2013
Zawody w Dąbrówce

Andrzej Ciesielski Przyszedł wreszcie czas na pierwszą "po"zimową próbę - rozruch przed Dniami Ułana w Poznaniu - czyli zawody w skokach w Dąbrówce!

Pierwszego dnia zawodów Andrzej wziął z sobą Walentino i Rokitę; chłopcy spisali się na medal, Walentino nawet był zwycięzcą w klasie LL.

W drugim dniu zawodów w Dąbrówce startowały Riwiera i Talent pod Andrzejem.

Riwiera wygrała LL i była 7-ma w L. Andrzej Ciesielski

Talent dał z siebie wszystko na rozprężalni, a na parkurze skaszanił... Jednak na Dni Ułana decyzją Andrzeja - pojedzie. Egzamin zdała też ciężarówka, wkrótce czeka ją daleka droga.
Przybyły nam znów pucharki i flot`s, trzeba szykować nowe półki...

Dziękujemy gorąco niezastąpionemu za pomoc teamowi "Justyna Grzaniewicz i Tata" za luzakowanie!!!

29 marca 2013
Wielkanoc 2013

Przyjmijcie nasze najgorętsze życzenia radosnych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych 2013!!! Przyjmijcie najgorętsze z gorących życzenia

radosnych, słonecznych, pachnących Świąt Wielkiej Nocy
spędzonych w bezcennym cieple rodzinnym!!!

Lucyna, Andrzej, Ania z Danielem, Wojtek z Madzią oraz Babcia z Dziadkiem!!!

28 marca 2013
Ogłaszamy WIOSNĘ!!! - bocian przyleciał!!!

Bocian pilnuje już swojego gniazda!!! Tego pięknego, słonecznego dnia przyleciał do nas bocian, jakby nigdy nic usiadł na swoim gnieździe i siarczyście się z nami przywitał!
Jak widać nie straszne mu śniegi i mrozy - cierpiwie czeka na swoją małżonkę, gotów bronić rodzinnego gniazda...

Tym samym ogłaszamy, że wiosna mimo wszystko nadeszła!!!

23 marca 2013
KONIE UCZĄ LUDZI
Rodzina To Jest Siła - 27.04 - zapraszamy!!!

Zapraszamy na warsztaty Konie Uczą Ludzi - Rodzina To Jest Siła!
CO mogę zmienić i JAK, by skuteczniej i bardziej owocnie funkcjonować w relacjach, jakie tworzę / chcę tworzyć w swojej Rodzinie/ w swoim związku? Jeśli szukasz odpowiedzi na to pytanie - zapraszamy na 1-dniowe innowacyjne warsztaty oparte na koncepcie Horse Assisted Education.

ZAPRASZAMY: małżeństwa, pary, rodziny z dziećmi, osoby pragnące zbudować udany związek

Innowacyjne warsztaty Konie Uczą Ludzi w Stadninie Koni Kierzbuń - nie możesz tego przegapić! TERMIN: 27 kwietnia 2013, godz. 10.00
MIEJSCE: Stadnina Koni Kierzbuń
WIELKOŚĆ GRUPY: 4-8 osób
CENA regularna: 500zł/os.
PROMOCJA:
- dla pojedynczych Skowronków (osoby wpłacające należność do 3.04) oraz specjalnie dla Gości Stadniny Koni Kierzbuń podczas długiego weekendu majowego: 400 zł/os, Rodzin: 350zł/os
- dla par, rodzin – cena 450zł, dla par, rodzin Skowronków - cena 350zł/os.
PŁATNOŚĆ: ostatecznie do 23.04

Szkolenie nie wymaga doświadczenia w obcowaniu z końmi.
To zresztą nie jest szkolenie o koniach!

TO JEST SZKOLENIE O TOBIE, O TWOICH UMIEJĘTNOŚCIACH BUDOWANIA RELACJI.

Twoimi trenerami będą Konie, to od nich będziesz się uczył i otrzymywał informację zwrotną. Facylitatorzy prowadzący warsztaty pomogą Ci dotrzeć do tej informacji oraz przetransferować ją na sytuacje w Twoim życiu. Konie uczestniczące w warsztatach są absolutnie bezpieczne, wyselekcjonowane i specjalnie przygotowane do pracy tą metodą. W trakcie warsztatów Uczestnicy wykonują ćwiczenia z końmi wyłącznie z ziemi.

Najważniejszym aspektem pracy warsztatowej w tej metodzie jest fakt, że konie będąc bezinteresownym i nieoceniającym zwierciadłem nas samych; naszych emocji, intencji i postaw, dostarczają nam cennej informacji zwrotnej oraz inspiracji. Pozwolą Ci wykorzystać intuicję w uczeniu się i generować zmianę w obszarach, na które sam dasz sobie przyzwolenie.

Więcej na temat tego warsztatu - na profilu HorseCoaching na Facebook
Gorąco zapraszamy, szczególnie wszystkich przyjaciół Stadniny Koni Kierzbuń!!!

23 marca 2013
Terminy warsztatów KONIE UCZĄ LUDZI
w Stadninie Koni Kierzbuń

Terminy innowacyjnych warsztatów Konie Uczą Ludzi w Stadninie Koni Kierzbuń - nie możesz tego przegapić! Publikujemy terminy innowacyjnych warsztatów rozwoju osobistego Konie Uczą Ludzi w Stadninie Koni Kierzbuń - nie możesz tego przegapić:

 • 27 kwietnia - Rodzina To Jest Siła
 • około 13 lipca - Twój Koń - Coach Doskonały
 • 20 lipca - Rodzina To Jest Siła
 • 10 sierpnia - Twój Koń - Coach Doskonały
 • 24 sierpnia - Twój Koń - Coach Doskonały
24 marca 2013
Kolejne zgrupowanie najlepszych polskich
pięcioboistów

Pięcioboiści z Andrzejem - po prowrocie z terenu

W ten weekend znów mieliśmy przyjemność pracować nad umiejętnościami skokowymi naszych pięcioboistów - kadry Polski, reprezentatnów UKS Żoliborz. Tym razem przyjechał już pełen czterosobowy skład: Ania Maliszewska, Michał Gralewski, Sebastian Stasiak i dołączył Maciej Baranowski.

Maciej Baranowski na Romansie Sylwetki Ani, Michała i Sebastiana poznaliście już tydzień temu. Kilka słów o tzw. Baranie, czyli Macieju Baranowskim. Jego dotychczasowe największe osiągnięcia to: vice-Mistrz Świata Juniorów 2011 (sztafeta), vice-Mistrz Polski Juniorów 2011, 4 m. w Mistrzostwach Polski Seniorów 2011.

Na początku kwietnia nasi pięcioboiści będą startować na zawodach klasyfikacyjnych dla kadry w Warszawie. Życzymy Wam powodzenia we wszystkich pięciu dyscyplinach, jeszcze większego spokoju, opanowania i determinacji - szczególnie podczas konkursów w skochach przez przeszkody!!!

17 marca 2013
Zgrupowanie najlepszych polskich
pięcioboistów

Miniony przedłużony weekend to przede wszystkim zgrupowanie sportowe dla najlepszych polskich pięcioboistów. Gościliśmy i bardzo intensywnie szkoliliśmy wychowanków UKS ŻOLIBORZ:

 • Ania Maliszewska - m.in. Mistrzyni Polski Juniorów 2010, wice Mistrzyni Europy Juniorów 2011 (sztafeta), Mistrzyni Polski Młodzieżowców 2012
 • Michał Gralewski - m.in. Mistrz Europy Juniorów Młodszych 2009, drużynowo Mistrz Europy Juniorów Młodszych 2010, wice Mistrz Polski Juniorów 2012
 • Sebastian Stasiak - m.in. wice Mistrz Europy Juniorów Młodszych 2010, drużynowo II wice Mistrz Europy do lat 21 2012, II wice Mistrz Polski Seniorów 2012
Praca z nimi to była przyjemność: zdeterminowani, uważni, zdolni i chętni do nauki. Ten cykl szkoleniowy zakończyli wyjazdem w teren - z galopami po górkach, skokami na trasie hubertusowej. Wkrótce kolejne zgrupowanie! :)

Dodatkowo 16 marca poraz bodajże 26-ty skończyłam 18 lat. Przyjechali moi najukochańsi z ukochanych, ci, którzy mogli. Spędziliśmy wspaniałe dwa dni, naładowalismy akumulatory! Dziękuję raz jeszcze za wszystkie wspaniałe życzenia - te na Facebooku, telefoniczne, a przede wszystkim te składane osobiście!!! A już za rok - moja kolejna osiemnastka!!

15 marca 2013
Mały fotoreportaż - dom, park i droga

Nasz marcowy dom - od strony parku

Przygotowałam dla was mały marcowy fotoreportażyk - o zimie, co powróciła i nie chce odejść!

Miłego oglądania - zapraszamy do Kierzbunia - o każdej porze roku jest pięknie i urokliwie!!!

11 marca 2013
Andrzej na Warsztatach Łucznictwa Konnego

Jak wiecie Andrzej jest m.in. urodzonym ułanem i miłośnikiem historii. Nauczył się juz władać z konia lancą i szablą, nauczył się także strzelać z konia z broni palnej - teraz przyszła kolej na strzelanie z łuku, z konia rzecz jasna.

Minony weekend - całe 3 dni - spędził na warsztatach łucznictwa konnego w Supraślu. Nie udało się tam ściągnąć z Poznania naszej Ani - studentki, która już od dawna strzela z łuku, z tym, że na razie z ziemi - ale coś czuję po kościach, że to nie są ostatnie warsztaty łucznicze - i mam przeczucie, że wkrótce wydarzą się także w Kierzbuniu!

Tradycyjnie przygotowałam fotoreportaż z tej imprezy - miłego oglądania!!! I zapraszamy na warsztaty łucznicze - instruktorzy z Supraśla są chętni na szkolenia także w Kierzbuniu!!!

4 marca 2013
Warsztat "Twój Koń - Coach Doskonały"

Ja z piękną Grace... W poniedziałek - po jednym szkoleniu - pojechałam do Pasikoni pod Warszawą - na kolejne. Był to warsztat Equieducation - mojego Partnera w metodzie KONIE UCZĄ LUDZI. Warsztat ten skierowany jest do właścicieli koni i opiekunów koni. Diagnozujący i inspirujący, doskonały dla koniarzy, którzy w w kontakcie z koniem chcą czegoś więcej niż siodła pod tyłkiem i posłusznego, wyszkolonego konia. Może być wyzwaniem dla tych, którzy już "duuużo wiedzą".

Zapraszamy Was, Drodzy Kierzbuniacy - na ten warsztat także do Kierzbunia - będzie możliwość wzięcia w nim udziału podczas naszych obozów i wczasów w siodle! Ilość miejsc w grupie ograniczona (8 osób) - jeśli interesuje Cię ten warsztat - wyślij wstępne zgłoszenie na e-mail stadniny!

3 marca 2013
Kurs Jeździectwo Naturalne bez Tajemnic
Andrzej Makacewicz i zasłuchana w nim Rania

Za nami bardzo emocjonujący i wyczerpujący weekend. Przez całe 3 dni szkolilismy się na kursie z "naturalu", który świetnie poprowadzili w naszej stadninie Andrzej Macewicz i Jakub Ciemnoczołowski.

Przyjemnie i twórczo było spędzić te 3 dni w towarzystwie tak doświadczonych ludzi. Andrzej Makacewicz spędził kilka lat na farmie u Monty Robertsa - i to było widać, słychać i czuć! :) Jakub Ciemnoczołowski to siła spokoju, ogromne wyczucie, zrozumienie koni - no i niezrównany talent muzyczny! :)))

Andrzej wziął na to szkolenie jako swoją partnerkę Ranię, kobietę z mocnym charakterem, taką, co nie daje sobie w kaszę dmuchać. Spodobało się obydwojgu - na końcu jeździli kłusem na kantarku i linie!:) Na zdjęciu otwierającym galerię zdjęć widzimy Ranię zasłuchaną w słowa Andrzeja Makacewicza.

Niewiatpliwymi gwiazdkami szkolenia były kucyki Agnieszki, których jak ognia bały się nasze konie!:) Ludzką gwiazdą była na pewno 11-letnia Zuzia - dzierżawczyni Niespodzianki - współpracowały rzeczywiście jak dwie wspierające się siostry. Wszystkim uczestnikom - tym na koniach i obeswatorom - gorąco dziękujemy za wspólnie spędzony wspaniały weekend - do zobaczenia na L2!

1 marca 2013
NIESPODZIANKA w dzierżawie!
Zuzia z Niespodzianką

Dokładnie od 1 marca na okrągły rok wydzierżawiliśmy Niespodziankę. Jej "prawie właścicielką" jest w tym czasie Zuzia z Rodzicami i siostrzyczką Kalinką. Zuzia ma 11 lat i zaczęła swoją współpracę z Niespodzianką od kursu "Jeździectwo naturalne bez tajemnic" L1 - zaufanie! :)

Dziewczyny świetnie się rozumieją i już zdążyły się polubić! Zuzia twierdzi, że Niespodzianka traktuje ją jak młodszą siostrę! :) Zuzia podczas kursu bez problemu jeździła na swoim koniu na kantarku i jednej linie!

Życzymy tej parze mnóstwa satysfakcji i przyjemności ze wspólnej pracy i zabawy!!!

27 lutego 2013
HorseCoaching - KONIE UCZĄ LUDZI
logo HorseCoaching - KONIE UCZĄ LUDZI

Zapraszamy Was gorąco Drodzy Kierzbuniacy do polubienia na Facebooku naszej firmy-córki: HorseCoaching - Konie Uczą Ludzi!!!
Jako licencjonowany Trener Open by Horses jestem (Lucyna Ciesielska) jej głównym falicytatorem.

HorseCoaching działa przy współpracy z Partnerami: OPEN BY HORSES, STADNINA KONI KIERZBUŃ oraz EQUIEDUCATION. Zajmuje się projektowaniem i organizacją innowacyjnych warsztatów rozwoju osobistego metodą Konie Uczą Ludzi opartą na koncepcie Horse Assisted Education (metoda HAE).

Organizujemy warsztaty
skierowane m.in. do: Marta Sikorska-Łyś, Hattona i Joanna Femiak

 • rodzin: (rodzice, rodzice z dziećmi, dzieci):
  RODZINA TO JEST SIŁA

 • par: PARĄ NAPRZÓD, KOŃiec czy(li) POCZĄTEK

 • właścicieli koni: TWÓJ KOŃ - COACH DOSKONAŁY (warsztat Equieducation)

 • także dla firm - warsztaty z obszarów komunikacji, budowania relacji, przywództwa, współpracy

 • warsztaty Open by Horses

Tomasz Femiak z Narnią Wkrótce opublikujemy stronę (kierzbun.pl/hc.htm) poświęconą działalności HorseCoaching. Póki co informacje o nas znajdziecie na Facebooku - serdecznie zapraszamy na stronę oraz na warsztaty - wkrótce ogłoszenia o terminach, programach i cenach!

Polub koniecznie:

HorseCoaching
Konie Uczą Ludzi

16 lutego 2013
Pierwsze Warsztaty KONIE UCZĄ LUDZI

16 lutego to dzień historyczny - powinien nazywać się OGROMNY SUKCES - tego dnia bowiem zainaugurowaliśmy z wielką radością:

  widok na halę podczas ćwiczenia
 • warsztaty KONIE UCZĄ LUDZI w Stadninie Koni Kierzbuń
 • moją (Lucyna Ciesielska) pracę trenerską tą metodą
 • pracę trenerską naszych wspaniałych koni - bo tutaj to konie były trenerami i to one uczyły ludzi
 • działalność HorseCoaching - firmy-córki naszej głównej działaności
 • współpracę HorseCoaching z Equieducation - będziemy razem pracować nad wspólnymi projektami m.in. warsztat dla właścicieli koni "Twój Koń - Coach Doskonały" oraz warsztat "Parą naprzód" i wakacyjne turnusy dla rodziców z dziećmi - już dziś zapraszamy!
Joanna Femiak z Estetą A teraz parę słów o samym warsztacie. Warsztat prowadziłam z Martą Sikorską-Łyś - wspaniałą osobą, świetnym trenerem metody KONIE UCZĄ LUDZI, reprezentantką firmy Equieducation i Open by Horses - obydwu moich Partnerów. Pracowałyśmy z grupą psychologów, coachów, lekarzy psychiatrów, filozofów - grupą wymagającą, a jednocześnie otwartą, twórczą, inspirującą. Zaproponowanie metody HAE tym doświadczonym przecież fachowcom w komunikacji było dla nas ogromnym wyzwaniem. Udało się - konie ich otworzyły, a myśli i wnioski płynęły wartkim potokiem! Od pierwszej minuty straciłam wszelką tremę, za to wciąż narastała radość z tego, co się działo - jak kapitalnie nasze konie i grupa wchodzili w ćwiczenia, jak rozumiałyśmy się z Martą bez słów, cieszyło mnie też odkrycie na nowo ogromnych zasobów, jakie mamy w Kierzbuniu (hala, śliczne pokoje, klimatyczna jadalnia itd itd), w naszych koniach, w naszej Rodzinie. I wreszcie w sobie.

Łukasz Czarnecki-Pacyński i ja, Lucyna Ciesielska - pierwszy raz w roli Trenera Odkryłam, że moją trenerską siłą, ogromną - jest moje doświadczenie ponad 20-lat spędzonych z końmi - członkami wielkiej kierzbuńskiej rodziny. Rodzą się i umierają na moich i Andrzeja rękach, jesteśmy z nimi do końca ich dni; razem z nimi przeżywam ich troski i radości. Poznałam dogłębnie ponad setkę naszych koni, a kazdy z nich jest/był inny, jedyny w swoim rodzaju. Podczas warsztatu odczułam wyraźnie, że patrzę jak koń, myślę jak koń i czuję jak koń!... Rozumiemy się między sobą jak koń z koniem - albo jak człowiek z człowiekiem - i to jest ogromna wartość, którą od teraz wiem, że mam w sobie.
Jest to kolejna ważna lekcja, jakiej udzieliły mi konie. Jestem z nimi tyle lat, a wciąż są w stanie mnie wiele nauczyć!

Hispano i Tomasz Femiak Warto było czynić przygotowania, aby ten warsztat się odbył - w tym kosztowny kurs, podróże, przygotowanie koni, opracowanie warsztatu, dopracowanie infrastruktury stadniny itd - czuję, że ta praca da mi ogromną satysfakcję! Z pożytkiem dla wielu ludzi i wielu koni! Kochani - korzystajcie z naszych warsztatów - na 100% będą się odbywać latem na turnusach obozowych i wczasowych!

10 lutego 2013
Wenus [*]

Wenus Dziś w nocy odeszła na wiecznie zielone łąki Wenus, klacz pełnej krwi angielskiej, matka Walentino. Miała 25 lat.

Wenus od wielu lat nie wyglądała dobrze, mimo naszych usilnych wysiłków, by to zmienić. Niedawno odeszła jej przyjaciółka - Niciara. Wiedzieliśmy, że Wenus wkrótce do niej dołączy - i tak właśnie sie stało.

Mamy nadzieję, że Wenus jest już szczęśliwa; odchodząc przypomniała nam, że my nadal żyjemy i możemy dawać sobie wzajemnie radość, szczęście, miłość! Spieszmy się, póki żyjemy!!!!

10 lutego 2013
Ferie w siodle 2013

Jak co roku zimą - zjechali do nas feriowicze więksi i mniejsi! :) Ale wcale nie było tak samo jak zawsze! Oprócz tego co zwykle - czyli szkolenia jeździeckie, zimowe wyjazdy w teren, kuligi, wyjazdy na basen, strzelanie z wiatrówki itd itp - codziennie niemalże pracowaliśmy z końmi, przygotowując je do warsztatów "KONIE UCZĄ LUDZI".

Dzięki pomocy Pani Edyty i feriowiczów udało się zaznajomić z gadżetami do ćwiczeń kilkanaście koni! :) Mieliśmy z tej pracy ogromną radość - bardzo dziękuje za pomoc!!!

9 lutego 2013
Egzamin na Odznaki Jeździeckie PZJ

9 lutego rozpoczął się tegoroczny sezon odznakowy - egzaminami na odznaki jeździeckie brązową i srebrną.

Część osób zaniżyła nam nieco statystyki zdawalności :) z nimi spotkamy się my albo inni egzaminatorzy raz jeszcze, niemniej to właśnie do odważnych i do tych, co próbują - świat należy! :)

27 stycznia 2013
II Zimowy Obóz Agility - Kierzbuń 2013

To już drugi w naszej stadninie Zimowy Obóz Agility! Miłośników psów i ich czworonogich przyjaciół gościliśmy w dniach 21-26 lutego. Jak to zwykle podczas obozu agility - przyszły największe tej zimy mrozy, ale nie przeszkodziło to bynajmniej trenować czy korzystać z uroków naszej malowniczej, pagórkowatej okolicy.

Cieszymy się, że w tym roku mogliśmy zabłysnąć pięknie odremontowanymi wnętrzami, bo przecież ciasto Babci Halinki było tak samo pyszne, jak zawsze! :)))

Zapraszamy na kolejne obozy agility!

23 stycznia 2013
Wkrótce wakacje - czas rezerwować turnusy!

Zapraszamy na obozy jeździeckie i wczasy w siodle! Drodzy Przyjaciele Kierzbunia - zima trzyma, zasypało nas ostro, jak to zwykle, kiedy zjeżdżają do nas miłośnicy i zawodnicy agility ze swoimi zawodnikami czworonożnymi!
Już dziś jednak przypominamy o lecie - wkrótce na naszej stronie w zakładkach "Obozy jeździeckie" i "Wczasy w siodle" - ukażą się nasze oferty na tegoroczne wakacje. Przewidujemy nowości w ofercie - m.in. warsztaty Konie uczą ludzi. Osoby, które zarezerwują wakacje do końca lutego mogą liczyć na zniżkę! Wypatrucie więc naszych ofert!

12 stycznia 2013
Stary Kierzbuń z lotu ptaka

Dziś zapraszam Was w nostalgiczną podróż fotograficzną do Kierzbunia sprzed nawet ponad 10-ciu lat. Ten fotoreportaż powstał dzięki wieży Ery, stojącej nieopodal krytej ujeżdżalni. Zdjęcia zrobione zostały z wysokości ok. 50m nad ziemią. Mimo, że aura częściowo była mało atrakcyjna - jak to w marcu (młodsze zdjęcia pochodzą z początku września) - jednak zachwycają, przypominają dawne wspomnienia! :) Oglądając je słyszę ten tętent i piosenki, widzę i czuję klimat naszych wypadów konnych - do Mazurii, do Matyska, Drogą o Pięciu Zakrętach itd! :)

Miłego oglądania! Wystarczy kliknąć zdjęcie - otworzy się GALERIA PRZESZŁOŚCI... Już trochę nieaktualna, ale wzruszająca.

6 stycznia 2013
Szkolę się, szkolę! :)

Pierwszy weekend Nowego Roku był bardzo inspirujący! Spędziłam go szkoląc się, czy może doszkalając swoje umiejętności z komunikacji, co przyda się i mi - i Wam drodzy Kierzbuniacy. Była to kontynuacja mojej nauki w programie "Konie uczą ludzi". Dzięki temu postaram się teraz z Wami komunikować tak, byście widzieli, słyszeli i czuli, niezależnie od Waszej "mapy"! :)

Ciekawe, co?? :)

3 stycznia 2013
Sylwester i powitanie Nowego 2013 Roku!

Jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami - po wspaniałych Świętach przyszła kolej na cudownie spędzony z naszymi Gośćmi czas sylwestrowo-noworoczny! :) Było bajkowo, radośnie, hucznie i wyjątkowo kierzbuńsko! Wszyscy stanęli na wysokości zadania i przygotowali wspaniałe stroje, humory nie opuszczały nas ani na chwilę, począwczy od kołowego kuligu!:) Imprezy nie wytrzymał tylko mój bidny kręgosłup, a szkoda, bo zabawa trwała niemal do rana...

Przygotowałam dla Was mały fotoreportaż - mały - bo nie było czasu fotografować! :))) Zdjęcia z moimi komentarzami najlepiej opowiedzą Wam nasze harce! :)

29 grudnia 2012
Po Świętach - już sylwestrowo!

nasz Gwiazdor przy choince Wspaniałe Święta za nami - były jak z najpiękniejszych życzeń - spokojne, radosne, pachnące, rodzinne; spędzone z naszą ukochaną najbliższą Rodziną!... Ech, nawet śnieg wytrzymał prawie do końca! :)

Tymczasem w Kierzbuniu robi się coraz bardziej SYLWESTROWO - zjechali juz pierwsi Goście, zakupy odpowiednie poczynione, przebranie w produkcji... Pożegnanie starego dobrego 2012 roku i powitanie Nowego Roczku zapowiada się wyśmienicie! :)

21 grudnia 2012
Boże Narodzenie 2012
życzymy Wam!!

10 grudnia 2012
Cavaliada 2012

Ostatni weekend spędziliśmy w naszym rodzinnym mieście, Poznaniu, gdzie jak co roku w grudniu odbywały się międzynarodowe zawody w skokach. Jesteśmy bardzo zadowoleni i uszczęśliwieni, bo:

 • odwiedziliśmy nasze ukochane Babcie, obdarowaliśmy je już Gwiazdkowymi prezentami, a one nas - swoją wielką miłością i radością!
 • odwiedziliśmy naszą jedyną, cudowną córeczkę - studentkę, która okazało się doskonale radzi sobie mieszkając daleko od rodzinnego domku!
 • zrobiliśmy fajne zakupy jeździeckie
 • spotkaliśmy na zawodach mnóstwo znajomych z całej Polski, nawet takich, których nie widzieliśmy całe lata!
 • imprezę w naszym rodzinnym mieście oceniamy jako najlepiej zorganizowaną z tych, na których do tej pory byliśmy, oczywiście w Polsce! oby więcej tak zorganizowanych imprez - gratulacje dla organizatorów i gospodarzy!

4 grudnia 2012
Pierwszy śnieżeczek

Widoczek z jadalni - 4 grudnia 2012 Wczoraj w nocy spadł w pierwszy w tym roku poważniejszy śnieżeczek! :) A więc zima nadchodzi nieodwołalnie - oby była łaskawa i nie katowała nas 30-to stopniowymi mrozami, jak to robiła już wielokrotnie!

A póki co popatrzcie na mały przedsmaczek tego, co można zobaczyć z okna naszej ślicznej, ciepłej i klimatycznej jadalni:

27 listopada 2012
Odwiedziny u Babci Halabardy

Ola i Michał ze swoją Halabardą Takie rzeczy nie zdarzają się co dnia! I nie każdy koń ma takie szczęście w życiu, jak Halabarda i wszystkie kierzbuńskie konie!... Mówię o emeryturce końkretnie, na której właśnie od ponad 7-miu już lat przebywa u nas Halabarda. Pracowała kiedyś w jednym z ośrodków jeździeckich, a kiedy się zestarzała, cóż, takich koni szkółki nie potrzebują... Na szczęście dla Halci znaleźli się ludzie, którzy

25 listopada 2012
Już 25 lat jesteśmy RAZEM!!!

25 lat razem - to podobno nie zdarza się ostatnio zbyt często! Tymczasem w Kierzbuniu od wielu lat spotykają się 3, a prawie 4 pary, które w tym samym dniu 25 lat temu pobrały się, a dziś mają 24-letniego syna urodzonego w maju oraz duuzo młodszą córeczkę! Czy to nie jest piękne?? No więc imprezom, nieustającym życzeniom itd nie było końca! :) Te 3 pary to Kanie (zeszłoroczne Smerfy noworoczne), Wojdyły czyli Becia i Marek no i my - Lucyna i Andrzej. Obok zamieściłam mały fotoreportażyk (dzięki Andrzejowi-lekarzowi!) z komentarzami.

Dziękujemy za Wasze życzenia, pamięć no i że jesteście z nami!!!!! I po 25 latach wszystkie 3 pary zgodnie mówimy: MIŁOŚĆ ISTNIEJE!!!!! Na prawdę warto ją pielęgnować!

18 listopada 2012
A więc jestem Trenerem Open by Horses!

moja licencja Open by Horses Skończył się kurs, który dawał mi tyle radości i inspiracji, który też spowodował wiele pozytywnych kroków milowych w moim/naszym życiu - i jak powiedziała Inga - żegnajcie uczestnicy - witajcie Trenerzy! :))))

Jestem więc licencjonowanym Trenerem Open by Horses wg metody HAE. Będę z naszymi końmi pomagać Wam za pomocą naszych warsztatów "Konie uczą ludzi" w rozwoju Waszych relacji na przeróżnych płaszczyznach - od rodzicielskiej, przez partnerską, biznesową po rozwój osobisty.

Wyglądajcie naszych ogłoszeń o kursach na naszej stronie i Fb - pierwsze kursy już zimą! :)

4 listopada 2012
Hubertus 2012

Ech, będzie co wspominać! Hubertus - coroczne swięto koniarzy - w tym roku był wyjątkowo udany! Dopisała pogoda, Goście, obrodziło też w mnóstwo niegroźnych na szczęście upadków!

Naszą niezmordowaną sprytną Lisicę - Elę Szaflicką - Witkowską na Tangusiu, zaprawionym w boju "lisim koniu" złapała po dłuuugiej i zażartej gonitwie w tym roku Justyna Grzaniewicz, na swojej Dianie!:) Tym samym Justyna została miłościwie nam panującą do przyszłego roku Królową Polowania 2012 - gratulujemy!!

Resztę opowie Wam FOTOREPORTAŻ (84 zdjęcia) - miłego oglądania! Zapraszamy Was do wspólnej zabawy hubertusowej już za rok!!

28 października 2012
Kurs trenerski: Konie uczą ludzi - sesja III

Andrzej i ja z Hosmerem To już trzecia sesja kursu trenerskiego, zaczyna się we mnie budzić nieśmiało acz na dobre TRENER metody HAE!... To niezwykłe uczucie ogromnie wielkiej odpowiedzialności, przychylności no i radości dawania.
Jednocześnia kolejna osobista lekcja wiedzy o sobie samym. Wiedza ta ma daleko idące skutki, o których opowiadać Wam będę w dłuuugie zimowe wieczory!:))))

27 października 2012
Odeszła NICIARA

przedostatni dzień Niciary na pastwisku Radosne wydarzenia przeplatają się ze smutnymi... Każdy koń w naszej stajni ma zapewnioną przez nas emeryturę do ostatnich swoich dni; każdy odejdzie na naszych rękach... Wiemy to, aczkolwiek jest niesamowicie smutno, kiedy ten czas nadchodzi.

Niciara od blisko 10 lat korzystała już z emerytury ze względu na raka kopyta i chory kręgosłup. Wielokrotnie baliśmy się o nią, kiedy miała gorsze okresy. Teraz jednak wiedzieliśmy, że boimy się inaczej... Nie udało się jej podnieść przez prawie tydzień. Odeszła z godnością i bez bólu, zostawiając nas ze wspomnieniami o tym, jaka była rozumna, mądra i... piękna!!! Jej cząstka żyje również w jej córce - Narni...

21 października 2012
Zawody w Dąbrówce

Hubertus Obozowy przedłużył się do niedzielnych zawodów w Dąbrówce, gdzie Andrzej startował na Walentino i Rokicie, a luzakowały mu dzielnie Justyna, Julka, Zuza, Kasia i Pani Edyta.

Zawody okazały się szczęśliwe - w kl. LL Andrzej na Walentino był trzeci, a na Rokicie piąty, mimo bardzo króciutkiego rozprężania!:)) Dzieki luzaczkom mamy w końcu zdjęcia z zawodów - dziekujemy za pomoc oraz zdjęcia!:)))) Zamieściłam małą galerię, w tym zdjęcia luzaczek w akcji!

20 października 2012
Wydanie Specjalne Gazety Kierzbuńskiej

A oto Gazeta Kierzbuńska - Wydanie Specjalne Po Hubertusie Obozowym, kiedy odebraliśmy już fanty itd, nastał długi, jesienny wieczór - pojawiła się nagle bardzo twórcza atmosfera. W efekcie Zuza Polak, Kasia Śliwka i Edyta Domagała stworzyły historyczny, pierwszy numer Gazety Kierzbuńskiej - Wydanie Specjalne, dotyczące rzecz jasna Hubertusa obozowego!:))) Zapraszam do lektury (wystarczy kliknąć w fotkę obok)!:)))

Zwracam Waszą uwagę na oryginalną szatę graficzną tegoż wydania!:) Podobno ciąg dalszy nastąpi - być może wcześniej, niż dopiero na następnym Hubertusie Obozowym!...

20 października 2012
Pierwszy Hubertus Obozowy

20-go października przy prześlicznej, słonecznej i ciepłej pogodzie - rozegraliśmy pierwszego w naszej historii Hubertusa Obozowego. Przyjechały nasze obozowiczki, (jedna nawet z własnym koniem) oraz Pani Edyta - wychowawczyni.
Obyło się bez kontuzji, chociaż upadków nie brakowało, w crossie było ich 5, a jeden upadek wydarzył się już przy wsiadaniu przed stajnią!:))) Liskiem-chytruskiem był Andrzej na Walentino. Chytruskiem, bo kluczył chytrze między końmi przybijając dziewczynom piątki - ale w końcu się doigrał - upolowała go bowiem Silke (Karolina Szynaka) z Olsztyna!:))

Kliknij w zdjęcie - a otworzysz galerię zdjęć z tego cudownego wydarzenia!:))

16 października 2012
Cudowny czas z naszymi Gośćmi

To był wspaniały, baardzo przedłużony weekend, który spędziliśmy z naszymi Gośćmi!:))) Andrzej spełnił się w roli instruktora i jeźdźca, Babcia Halinka spełniła się jako karmicielka nasza, ja wreszcie nagrałam się w karty, a wszyscy "ładowaliśmy akumulatory" i cieszyliśmy się życiem z naszymi Gośćmi!:)) DZIĘKUJEMY!!!

7 października 2012
Kurs trenerski - Konie uczą ludzi - sesja II

uczę się od Hosmera Po drugiej sesji kursu trenerskiego "Konie uczą ludzi" jestem jeszcze bardziej zafascynowana metodą HAE, niż 3 tygodnie temu!...
"Połknięta" wręcz książka "Myślenie pytaniami" autorstwa Marilee Adams jest kolejną cegiełką w tej całej układance. Jestem bardzo szczęśliwa, że uczestniczę w tym kursie i mam nadzieję, że nie stracę już ani jednego cennego dnia, jeśli wiecie, o czym mówię!:)) Czego I Wam życzę!:)

Na zdjęciu obok ćwiczę z moim trenerem - Szeridanem - dystans i szacunek, bliskość i zaufanie, co zaowocowało wspaniałą współpracą. Za otwarcie mi oczu i zainicjowanie cennych zmian bardzo dziękuję mojemu trenerowi, Indze prowadzącej zajęcia oraz wspaniałej, inspirującej grupie kursantów!!!

1 października 2012
Nowe M5 Kluseczki

Kluska przed swoim nowym domkiem Nasza wesoła Kluseczka dorobiła się nowego mieszkanka!:))) Jest bardzo komfortowe i piękne: ma zadaszony przedsionek, ocieplane ściany, podłogę i dach, mieści się tam razem ze swoimi ulubionymi kotami!:)))

Pomysłodawcą i wykonawcą domku jest nasz synuś Wojtuś!:))

30 września 2012
Zawody w Gałkowie i jubileusz Wojdyłłów

Weekend z 29 września był tym z rodzaju: dużo, szybko i superfajnie!:) W sobotę całkiem raniutko Andrzej z Anią oraz Walentino i Rokitą pojechali do Gałkowa na zawody. Troszkę się niestety spóźnili, więc Rokita startował słabo rozprężony, no i podniecony widokiem nie tyle klaczy, ale przede wszystkim krów pasących się niepodal:) Niemniej wyniki bardzo dobre: w LL Walentino trzecie miejsce, Rokita piąte, a w L Walentino i Andrzej pojechali na 2pkt (konkurs na styl jeźdźca).

Po powrocie z zawodów Andrzej pojechał jeszcze w umówiony wcześniej teren - i JUŻ mogliśmy wyruszyć do Warszawy, aby wspólnie z wieloma znajomymi świętować listopadową 25 rocznicę ślubu Wojdyłłów!:)))) A musicie wiedzieć, że Becia z Markiem, jak również Małgosia z Bogdanem i my - obchodzimy w tym roku niemal wspólną 25 rocznicę ślubu: 21 listopada!:))) Czy to nie cudowny zbieg okoliczności??:)

22 września 2012
Kierzbuńskie wesele Szczotów

to zdjęcie mówi wszystko!:)) To była impreza, na którą wiele osób czekało... wiele lat!:))))) I proszę - stało się!:))) Nasz ukochany Brat stracił dziewictwo z Olką tak naprawdę już w połowie czerwca, ale 22 września świętowaliśmy to szczęśliwe małżeństwo jeszcze raz, w Kierzbuniu, w baaardzo doborowym towarzystwie!:)) Wszystko w ten weekend było doskonałe: starannie przyrządzona herbata przywieziona przez wiele osób, wyśmienity chleb pieczony przez Pannę Młodą, towarzystwo wielu z dawna nawet nie widzianych Gości, a nade wszystko szczęście Państwa Młodych!:)))) Była to też doskonała okazja do oficjalnego ochrzczenia naszych ślicznych, nowych stołów - zapewniam Was, że tańczy się na nich jeszcze lepiej, niż na tych starych, co przeszły na emeryturę.

Szczęście naszego brata i jego żony jest też naszym szczęściem. Nie macie pojęcia, jak wielkim. Życzymy Wam jeszcze raz spełniania Waszych najskrytszych marzeń we wspólnej już drodze, która zapewne zaprowadzi Was do codziennie odkrywanej na nowo radości i miłości!:)))))

16 września 2012
Kurs trenerski - Konie uczą ludzi - sesja I

uczę się od Hosmera Po pierwszej sesji kursu, dzięki któremu zostanę trenerem metody HAE "Konie uczą ludzi" - jestem pod ogromnym wrażeniem!... Zawsze wiedziałam, że "konie uczą ludzi", sama się od nich przecież tyle nauczyłam - a tu zobaczyłam konie w jeszcze nowszym świetle: KOŃ JEST TRENEREM!... niezwykle prawdomównym i bezinteresownym zwierciadłem, w którym się odbija moje "ja". Koń jak Budda - widzi rzeczy takimi, jakimi są i nie wstydzi się o tym "mówić"!:))))

Z metodą HAE spotkałam się już w zeszłym roku na szkoleniu PZJ-towskim; od tamtej pory bardzo chciałam poznać ją dogłębnie i móc ją przekazywać dalej - i oto kolejne moje marzenie właśnie się spełnia!:)))) Mam nadzieję, moi drodzy Kierzbuniacy, że nasze konie - nasi wspaniali trenerzy - i ja - będziemy dla Was pomocni, a Wasze życie i sukcesy staną się dzięki temu jeszcze bogatsze, niż dotychczas!:))) Ze mną, a właściwie z nami już się tak stało.

6 września 2012
Pierwszy miód z kierzbuńskiej gryki

gryczany mioek i nasz słodki kotek Pierwszy miód z naszej kierzbuńskiej gryki i spadzi z lasu nieopodal naszego pola!:)))) autentyczny i zdrowy, zapraszamy do degustacji!:))

Po gradobiciach, które nas nawiedziły latem oraz po licznych wizytach leśnych zwierzątek na plantacji gryki - Pan pszczelarz nie jest zachwycony swoim miodowym plonem, ale za to miód smakuje... hm... no miód w gębie!:))))

24 lipca 2012
Awaria internetu i telefonu

Od 4 lipca mamy wieczny problem z internetem i telefonem, które po prostu nie działają lub działają okazjonalnie!... Stąd nie zdziwcie się Moi Drodzy, jeśli wykręcicie numer do nas, a w słuchawce usłyszycie: "nie ma takiego numeru"!!! TPSA czy już teraz Orange mimo, że na naprawę mają 12 godzin roboczych - do dziś nic z tym nie zrobiły... Przepraszamy wszystkich, którzy nie mogą się do nas dodzwonić na nasz domowy numer. numer komórkowy natomiast działa bez zarzutu!:)

16 lipca 2012
Obóz jeździecki - III turnus 2012

Ten turnus zakończył pomyślnie pracowite, radosne tegoroczne wakacje. Było stosunkowo kameralnie; resztę opowiedzą Wam zdjęcia!:))

Ważnym punktem programu były przygotowania oraz egzamin na odznaki brązową i srebrną, nie obyło się też bez zawodów w skokach i ujeżdżeniu.

Obozowe Zawody w Ujeżdżeniu
Wyniki:

 • pierwsze miejsce zajęła Agata Jurga na Haryzmie
 • drugie miejsce wywalczyła Zuzanna Łozowska na Puszczyku
 • trzecie miejsce przypadło Julii Skrzekut na Atrakcji
poza tym w konkursie wystąpiły także: Ania Kulawik na Furorze, Ewa Grudzień na Tabace, Justyna Frydzińska na Talencie, Ola Hubar na Europie!:)))

Obozowe Zawody w Skokach
rozegraliśmy jako konkurs dokładności z rozgrywką klasy niemal LL:)
Wyniki:

 • pierwsze miejsce wywalczyła Julia Duklas na Talencie
 • drugie miejsce po rozgrywce zdobył Piotr Śmigielski na Atrakcji
 • trzecie miejsce zajęła Ola Hubar na Europie
 • w rozgrywce ścigały się także Marysia Dobosz na Tabace oraz Ola Zygmunt na Nadżafie
poza tym w konkursie udział wzięli także: Piotr Ołubiec na Haryzmie, Agnieszka Meloch na Romansie, Piotr Mizerski na Talencie, Ewa Grudzień na Tabace, Justyna Grzaniewicz na Dianie oraz Marta Borkowska na Lancelocie.

16 lipca 2012
Obóz jeździecki - II turnus 2012

To był kolejny wspaniały obóz, który przyniósł uczestnikom nowe umiejętności, znajomości oraz oczywiście odznaki - brązowe i srebrne. Do egzaminu podchodziło ok. 20 obozowiczów!:)) Na zdjęciach (wystarczy kliknąć na zdjęcie - otworzy się galeria) widać co i jak się działo!:)))

Na zakończenie tradycyjnie rozegraliśmy zawody w skokach i ujeżdżeniu.

Obozowe Zawody w Ujeżdżeniu
rzecz jasna według programu Brązowej Odznaki Jeździeckiej PZJ.
Wyniki:

 • pierwsze miejsce zajęła Magdalena Uroniecka na Atrakcji
 • drugie miejsce wywalczyła Ewa Grudzień na Akacji
 • trzecie miejsce Paulina Zawalich na Nadżafie
poza tym w konkursie wystąpiły także: Kaja Molińska na Tryptyku i Ewa Wandel na Tuluzji!:)))

Obozowe Zawody w Skokach
rozegraliśmy jako prosty konkurs dokładności z rozgrywką klasy niemal LL:) Konkurs był bardzo mocno oblegany, dodatkowo nasz super Męczykoń - Marta Borkowska - pokazała kilka młodziaczków.
Wyniki:

 • pierwsze miejsce wywalczyła Kasia Wagner na Papirusie (utrzymała zeszłoroczny prymat!:)
 • drugie miejsce po rozgrywce zdobyła Marysia Bukowska na Atrakcji
 • trzecie miejsce zajęła Magda Samordak na Akacji
 • w rozgrywce ścigały się także Marysia Dobosz na Tabace oraz Ola Zygmunt na Nadżafie
poza tym w konkursie wystąpiły: Maria Lizer na Falkenhof`s Lancis, Liwia Aninowska na Europie, Sandra Kerner na Talencie, Justyna Grzaniewicz na Tryptyku, Zuzanna Polak na Haryzmie, Kornelia Kowalczyk na Talencie, Justyna Piątek na Tryptyku, Wiktoria Kołomyjska na Haryzmie, Aleksandra Pikula na Europie, Marta Sielatycka na Hispano, Emilia Miłowska na Niespodziance, Ola Hubar na Epoce, a Marta Borkowska pozazywała w przejazdach: Lancelota, Tabakierkę, Tonację, Tygrysa, Sympatię oraz Legiona!:))))

16 lipca 2012
Obóz jeździecki - I turnus 2012

Pierwszy turnus 2012 przeszedł już do historii!:))) Przy komplecie obozowiczek (nie zaszczycił nas żaden chłopiec!), raczej deszczowej pogodzie i wszechobecnym i wszechmocnym duchu Alfreda!:))) Warto nadmienić, że obóz był międzynarodowy - mieliśmy uczestniczki m.in. z Niemiec, Stanów i Rosji!:)) Podczas turnusu mieliśmy sporo debiutów, wspomnę tylko niektóre: kilka koni debiutowało w rekreacji i w egzaminach na odznaki, a Madzia - nasza dawna obozowiczka debiutowała w roli wychowawcy!:))

W czasie tego turnusu zmotywowani pewnymi działaniami dzieci podjęliśmy decyzję o zakazie używania komórek przez naszych kursantów, co zapewne wszystkim wyjdzie na dobre!:))

No i kolene osoby zdobyły u nas odznaki jeździeckie PZJ: brązową 15 osób i srebrną 9 osób - gratulujemy!:)))

Na zakończenie tradycyjnie rozegraliśmy zawody w skokach i ujeżdżeniu.

Obozowe Zawody w Ujeżdżeniu
rozegraliśmy według programu Brązowej Odznaki Jeździeckiej PZJ.
Wyniki:

 • pierwsze miejsce zajęła w pięknym stylu Agata Knyt na Romansie
 • drugie miejsce o włos przypadło Olivii Wisniewskiej z Niemiec na Furorze
 • trzecie miejsce zajęła Oliwia Kania (Polska!:)) na Sarmacie
poza tym w konkursie wystąpiły: Kyana Markutzik na Haryzmie, Dominika Lewandowska na Harnasiu i Kamila Bączek na Taktyce, a wszystkie przejazdy nam się podobały!:)))

Obozowe Zawody w Skokach
rozegraliśmy jako prosty konkurs dokładności z rozgrywką klasy niemal LL:) W konkursie było 8 przeszkód, a 10 skoków.
Wyniki:

 • pierwsze miejsce wywalczyła brawurowo Agnieszka Ząbkowicz na Europie
 • drugie miejsce po rozgrywce zdobyła Nicole Wójcik na własnym koniu - Pamirze
 • trzecie miejsce zajęła Marta Łaciak na Tabace
poza tym w konkursie wystąpiły: Łucja Marzec na Europie, Zuzanna Mroczkowska na Talencie, Wiktoria Tkaczuk na Lawendzie, Aleksandra Gruszka na Tryptyku, Magdalena Łazowska na Taktyce, Paulina Cąkała na Haryzmie i Anielka Filipek na Sarmacie

Dla zwycięzców konkursów były oczywiście puchary i rundy honorowe!:))) Gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych, być może już bardziej nawet profesjonalnych zawodach!:)) Wszyscy uczestnicy obozu dostali pamiątkowe dyplomy i płyty ze zdjęciami z całego obozu, natomiast Aniołki, Czyścioszki, Weterynarze otrzymali dodatkowo nagrody specjalne. Dziękujemy Wam za dobrą zabawę do zobaczenia zimą albo w przyszłym roku latem!!!:))

3 czerwca 2012
Rokita i Walentino - pierwsze zawody

3 czerwca Andrzej startował w Olsztynie na Regionalnych Zawodach - Memoriale Doc. Wadowskiego. Pojechał z dwoma młodzieńcami: Rokitą i Walentino. Walentino, który swój pierwszy start zaliczył 2 lata temu w Sokolniku - startował w klasie LL i L, natomiast Rokita (nadal ogier, obecnie 4-letni) - tylko w klasie LL.

Wszyscy chłopcy spisali się bardzo dobrze, na dość trudnym tego dnia podłożu (po zeszłotygodniowych deszczach) i mimo biegających naokoło klaczy mieli pojedyncze błędy w przejazdach i przejazdy na czysto. W roli luzaczki sprawdziła się również bardzo dobrze Marta, jeden z naszych męczykoni, a dołączyła do niej Pani Edyta, nasza wychowawczyni obozowa i fotograf - dziękujemy!!!!

3 czerwca 2012
Pierwsze źrebię Talii - TYBET

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy!:))) 31 maja ok. godz. 20.30 przyszedł szczęśliwie na świat TYBET!:))))) Mieliśmy trochę strachu, bo był ułożony na plecach, ale z telefonicznymi instrukcjami doktora Rasia wszystko poszło gładko. Natomiast przez całą pierwszą dobę uczyliśmy go ssać cycka, a Talię uczyliśmy, że własnego źrebaczka się nie kopie i nie ucieka od niego podczas karmienia!:))) Obecnie Talia nie widzi już kompletnie świata poza swoim słodkim Tybetem!:))) A Tybet poza swoją mamą. Biegają już na wybiegu dla przedszkolaków.

Tytet jest wielkim, gniadym ogierkiem, z gwiazdką i trzema małymi skarpeteczkami. Jest ostatnim u nas potomkiem Folio. Jego Matką Chrzestną jest Magdalena Daniszewska - gratulujemy!:)))))

3 maja 2012
Tuluza [*]

Tuluza 3 maja o godz. 2 w nocy odeszła od nas ulubienica wielu osób: TULUZA. Walczyła ze skrętem jelit około 10 godzin. W akcji ratunkowej uczestniczyły 2 ekipy lekarzy oraz Poliklinika Weterynaryjna w Olsztynie, gdzie ostatecznie podjęlismy decyzję o eutanazji, ponieważ nie było już możliwości ratunku, a Tuluza strasznie cierpiała.

Tuluza pozostanie w naszej pamięci na zawsze. Była wspaniałym kompanem w terenach, świetną matką, śliczną i przesympatyczną klaczą. Bardotka mawiała o niej: Cienistogrzywa... miała tylko 15 lat!

Osierociła 1,5 miesięczną Tunezję... Ta maleńka klacz do tej pory nie może zrozumieć co się stało, dlaczego nie ma już w boksie mamy... dlaczego nie może się za nią schować ani wypić jej mleczka... to straszny widok.

1 maja 2012
Narkotyk [*]

Narkotyk tuż po ciężkim porodzie 1 maja 2012 odszedł nagle na wiecznie zielone pastwiska zaledwie roczny ogierek: Narkotyk. Przyczyną śmierci był zawał serca.

Narkotyk był jedynym i ostatnim, bardzo wyczekiwanym przez nas synem Niciary. Przyszedł na świat 25 maja 2011, w dramatycznych okolicznościach: matka urodziła go razem z macicą, cudem dosłownie przeżyła i ona i on. Tak bardzo cieszyliśmy się, że udało się uratować Niciarę i jej źrebię...

A teraz nie ma już z nami Narkotyka, nawet nie zdążył nacieszyć się życiem!

27 kwietnia 2012
KONIEC WIELKIEGO REMONTU!!!

27 kwietnia 2012 roku to wielki dzień - zakończył się WIELKI REMONT w Kierzbuniu!:)))) Trwał 2 miesiące i 2 tygodnie i był to jeden z najbardziej intensywnych okresów w naszym życiu!:)) nowe oblicze naszego domu: od frontu

Efekty ocenicie sami, po remoncie czekają na Was:

 • wyremontowane pokoje 1-12 (z wyłączeniem dwójki)
 • wyremontowane łazienki w pokojach 1-12 (z wyłączeniem dwójki)
 • wyremontowana sala kominkowa (z nowymi oknami i drzwiami!:) i bar
 • wyremontowana łazienka ogólna
 • ogrzewanie podłogowe we wszystkich ww pomieszczeniach!:))
 • wyremontowane korytarze i klatka schodowa na parterze i I piętrze
 • piękne koce z końmi na wszystkich łóżkach!:))
 • wyremontowany dach naszego domu
 • no i nowa elewacja...

Nie zdążyliśmy jeszcze powiesić obrazów, ale jesteśmy już blisko!:)) Zapraszam do obejrzenia skromnej galerii po-remontowej!:)))) Mamy nadzieję, że nowy Kierzbuń spodoba się Wam tak bardzo, jak nam!:))))) Zapraszamy na rekonesanse!

22 kwietnia 2012
Dni Ułana 2012 w Poznaniu

Andrzej na Talencie wśród ułanów poznańskiej 15-stki Od 19 do 22 kwietnia trwały tegoroczne Dni Ułana w Poznaniu, rozgrywane poraz pierwszy jako zawody międzynarodowe. Niestety remont nie pozwolił mi w nich aktywnie uczestniczyć, luzaczką Andrzeja była Agnieszka, jeden z naszych "męczykoni". Andrzej startował na Riwierze i Talencie w dwóch kategoriach: Militari i WCC - I Mistrzostwach Świata Kawalerii. Trudno powiedzieć jednak cokolwiek o wynikach, ponieważ organizatorom myliły się i konie i ich wyniki w poszczególnych próbach: ujeżdżenie, skoki, strzelanie z wiatrówki, przegląd mundurowy, cross, władanie lancą, władanie szablą, bieg skauta.

W każdym razie Riwiera wypadła bardzo dobrze - w ujeżdżeniu była druga, skoki i cross ukończyła bez błędów, szabla i lanca również poszły całkiem nieźle. Talent natomiast wypadł gorzej w skokach i ujeżdżeniu.
Zdjęcie autorstwa Pani Karoliny Rej

18 kwietnia 2012
LASZKA, córka Lalki!:))

Laszka kilkudniowa 18 kwietnia przyszła szczęśliwie na świat LASZKA - kolejna córka Lalki. Poród odbył się bez najmniejszych komplikacji, to dobrze, tym bardziej, że byłam sama w Kierzbuniu (Andrzej na zawodach w Poznaniu).

Laszka jest o dziwo kolejną kasztanowatą klaczką, w dużą gwiazdą opadającą w strzałkę, do tego ma oczywiście piękne skarpety, jak przystało na rasowego potomka ogiera Folio!:))

Matką chrzestną Laszki jest Madzia Łazowska, która już odwiedziła swoją chrześnicę!:)))

15 kwietnia 2012
Luna i jej LOKATA

Lokata kilkudniowa 15 kwietnia bardzo sprawnie i szybciutko przyszła na świat nasza kierzbuńska Lokata!:))))

15 kwietnia 2012
Zawody w Dąbrówce

15 kwietnia Andrzej po raz pierwszy bodajże od dwóch lat startował na zawodach innych, niż militari!:)) czyli skokowych oczywiście, pojechał przeskakać konie, które będą startowały na międzynarodowych zawodach militari w Poznaniu!:)

W zawodach tych startowała również Agnieszka Gacka (jeden z z naszych "męczykoniów") na Romansie i świetnie im poszło!:))) Drugi "męczykoń" - Marta - tym razem luzakowała. Niestety fotek brak!:)

14 kwietnia 2012
4-ty syn Hiszpanki: HISTORYK

ok. 12-godzinny Historyk przy matce Kolejne źrebię, które szczęśliwie przyszło na świat, to HISTORYK, od Hiszpanki/Sofix po Folio han. To już czwarty ogierek hiszpankowy!... Toczka w toczkę podobny do matki, gniady i jak wszystkie jej źrebięta - bardzo rosły i szlachetny. Nie miał jeszcze nawet 12-tu godzin, kiedy trafił na wybieg dla maluszków z mamami - i świetnie sobie radził!:))

Jego Matką Chrzestną jest Karolina Szynaka, zwana Silke - gratulujemy!:)))

13 kwietnia 2012
TADZIOWY [*]

Tadziowy - już nigdy nam nie zaśpiewa! Zapamiętajmy dobrze wszystkie imprezy, kiedy grał nam Tadziowy, bo już nigdy się nie powtórzą!... Przed Wielkanocą dowiedzieliśmy się, że Tadziowy zaginął, a zaraz potem, że nie żyje... Pożegnaliśmy go 13 kwietnia, w piątek, na barczewskim cmentarzu, ale tak na prawdę Tadziowy na zawsze pozostanie z nami, w naszych wspomnieniach, w naszych sercach... We wszystkich ulubionych piosenkach... na zawsze

Będzie nam go bardzo brakowało, i nikt nie wypełni tej luki. Wciąż nie możemy uwierzyć, że to się stało. Że tak genialny, muzykalny człowiek, wieloletni przyjaciel naszego domu tak wcześnie nas opuścił... Tadziowy miał tylko 48 lat.

13 kwietnia 2012
Riposta urodziła klaczkę: REWIA

1-dniowa Rewia, od Riosty po Folio Riposta urodziła nam drugie źrebię po Folio i bardzo cieszymy się, że jest to klaczka!:)))) Nazwaliśmy ją REWIA. Rewia od pierwszych chwil wzbudza wielką sympatię, jest bardzo ciekawska i szuka kontaktu z człowiekiem. Ma mnóstwo wdzięku i gracji, co podkreśla także jej szlachetna budowa. Bardzo się cieszymy z jej narodzin!:)))

Jej Matką Chrzestną jest Ania Smogorzewska zwana Smogi- gratulujemy!:))) Kiedy Smogi będzie już międzynarodowej miary aktorką - czego jej bardzo życzymy - nadal będzie równiez Matką Chrzestną Rewii!:)))

29 marca 2012
Pierwszy poród Ambicji - urodziła się AMY

Po tragicznym porodzie Romeczki baliśmy się już każdego następnego porodu, mimo, że przecież przyjmujemy je od lat!... Tymczasem Ambicja sprawiła nam bardzo przyjemną niespodziankę - urodziła bez problemu swoje pierwsze źrebię, klaczkę AMY, również po Folio han.!:))

Najważniejsze, że szczęśliwie, ale do tego jaka piękną i niezwykłą!:)) Zarówno Ambicja jak i Folio oraz ich rodzice i dziadkowie - są gniadej lub ciemnogniadej maści - a Amy?? popatrzecie sami - kasztanka, z czterema długasnym skarpetami/pończochami, no i ten pyszczek!!:)))

Jej Matką Chrzestną jest O;iwia Bielas - gratulujemy!:)))

29 marca 2012
Nieszczęśliwy poród Romy

Mimo, że 3 kamery obserwują klacze na porodówce, mimo, że chodzimy do nich i tak w nocy - tego niestety nie dało się przewidzieć. Roma nad ranem zaczęła rodzić swojego 4-tego źrebaczka, niestey martwy już wtedy źrebak był źle ułożony - miał tylne nóżki pod brzuszkiem... Akcja ratunkowa trwała bardzo długo, na lekarzy czekaliśmy 3 godziny, a Roma wciąż parła, aż w końcu przestała... Martwe źrebię wyciągnęliśmy m.in. z pomocą traktorka Schaffer.

Roma przeżyła, ale przez pierwszy tydzień nie mieliśmy nadziei, że będzie żyć. Leżała 5 dni, podnoszona na siłę podnośnikiem elektrycznym - nie chciała oprzeć ciężaru na nogach... Szóstego dnia stanęła wreszcie na 2 i pół godziny.

Obecnie stoi już na własnych nogach, samodzielnie wstaje. Leczy odleżyny i stan zapalny po porodzie i wyglada generalnie jak koń Frankensteina... nie chcielibyście jej teraz ogladać, ALE ŻYJE!!!!!!

19 marca 2012
Urodziła się TUNEZJA

Tej nocy przyszła na świat kolejna córka Tuluzy - TUNEZJA (po Folio han.).

Tunezja jest obecnie optycznie ruda z gwiazdką, ale już zaczyna siwieć, więc dołączy do oddziału kierzbuńskich siwków!:))) Jest drobnej kości, bardzo proporcjonalna i sympatyczna. Urodziła się 9 dni przed terminem, zupełnie sama,a Tuluza jest jak zawsze niezwykle opiekuńcza.

Matką chrzestną Tunezji jest Silke, czyli Karolina Szynaka - gratululacje!!!:)

4 kwietnia 2012
WIELKANOC 2012

przyjmijcie nasze życzenia!:))

4 marca 2012
KONKURS IMION 2012 - wyniki

Zgodnie z zapowiedzią - niniejszym ogłaszamy wyniki Konkursu imion 2012!:)) W tegorocznym konkursie wzięło udział 36 osób, które wymyśliły mnóstwo imion dla naszych nowonarodzonych koni. Poniżej przedstawiam tegoroczne wyniki, a wszystkim potencjalnym Rodzicom Chrzestnym gratuluję źrebaczków!:))

klacz - matka
płeć źr.
imię
Rodzice Chrzestni
AMBICJA
kl.
og.
Amy
Amarant
Oliwia Bielas
Karolina Szynaka
HISZPANKA
kl.
og.
Historia
Historyk
Karolina Szynaka
Karolina Szynaka
LALKA

LUNA

kl.

og.

Laszka
Lokata

Lambert

Lowelas

Madzia Łazowska
Karolina Szynaka

Karolina Szynaka
Emilia Miłowska i Justyna Piątek

RIPOSTA

ROMA

kl.

og.

Rewia
Romina

Rubens
Rodrigo

Anna Smogorzewska
Karolina Szynaka

Marysia Dobosz
Agnieszka Holak

TALIA

TULUZA

kl.

og.

Tunezja
Telimena

Tybet
Tristan

Karolina Szynaka
Ola Tchórzewska

Magdalena Daniszewska
Madzia Łazowska

1 marca 2012
Wakacje 2012 - do końca kwietnia PROMOCJA!:)

Drodzy Kierzbuniacy!!! Tak bardzo zajęliśmy się remontem, że trochę zapomnieliśmy o lecie!:) Tymczasem pytacie, chcecie rezerwować obozy i wczasy... Mamy dla Was miłą informację: przy wpłacie rezerwacji do końca kwietnia - zostanie utrzymana promocyjna zeszłoroczna cena!:) Potem może się to zmienić!:)

Zapraszamy w nasze odnowione, gościnne kierzbuńskie progi!:)))))

24 lutego 2012
Tortilla urodziła TORTINO

Tortino na pierwszym spacerze!

24 lutego Tortilla urodziła swoje pierwsze źrebię - jest nim ogierem TORTINO. Poród i pierwszy dzień przebiegły bez problemów, źrebaczek jest zdrowy, prawidłowo zbudowany, a przede wszystkim przemiły i śliczny!:)) Toczka w toczkę podobny do matki - bez odmian, kary, ale być może kiedyś wysiwieje. Zaliczył już pierwszy spacerek!:))) Tortilla tym samym zakończyła swoje błogie dzieciństwo; w roli matki sprawdza się bardzo dobrze, jest troskliwa i opiekuńcza tak, jakby robiła to od lat!:)

Jego Rodzicami Chrzestnymi jesteśmy my - Lucyna i Andrzej Ciesielscy, a to dlatego, że nikt nie podał takiego imienia w Konkursie Imion!:)))

20 lutego 2012
Uwaga: trwa BARDZO WIELKI REMONT!!!

Miło nam donieść, że od 20 lutego zaczęliśmy BARDZO WIELKI REMONT!!!:))))) Częściowo w remoncie uczestniczyć będzie Unia Europejska, której z góry bardzo dziękujemy za pomoc!:)) Objęte są nim

 • sala kominkowa, bar, łazienka ogólna
 • oraz pokoje z łazienkami - jedynka i wszystkie na pięrwszym piętrze oprócz dwójki!:))
Zakładamy ogrzewanie podłogowe (także w łazienkach), wymieniamy kafelki, armaturę, podłogi... Możecie śledzić na bieżąco przebieg remontu na naszej stronie na facebook-u!:)) Tutaj też przygotowałam fotoreportaż!:) M.in. gościliśmy traktor w domu!:))

Remont ma się zakończyć przed dłuuugim weekendem majowym!:)

12 lutego 2012
Ferii ciąg dalszy

Zaraz po Zgrupowaniu Agility gościliśmy znowu młodzież na obozie jeździecko - pływackim lub jeździeckim. Pogoda znowu przegięła - na wcześbniejszym turnusie temperatura była wiosenna, a teraz dla kontrastu "syberyjska" - praktycznie cały czas ponad 20 stopni na minusie!:)) Ale co tam, daliśmy radę!:) Odmrożeń nie odnotowaliśmy mimo, że praktycznie codziennie był wyjazd w teren...

Przygotowałam dla was jak zwykle mały fotoreportaż - miłego oglądania!:))

1 lutego 2012
Szkolenie PZJ z marketingu sportowego

Pod koniec gorącego zgrupowania agility wyjechalam do Warszawy, aby samemu się szkolić!:) Było to szkolenie PZJ z marketingu sportowego, uważam, że bardzo udane - merytorycznie jak i towarzysko!:)) Po pobraniu tych nauk mogę z cała pewnością stwierdzić, że publiczność, catering, animacje non-horse jak i partnerzy w Kierzbuniu są zawsze najwyższej jakości!:))

22 stycznia 2012
Pierwsze w Polsce
Zimowe zgrupowanie Agility!:)

w akcji!:))

W dniach 23 - 28 stycznia mieliśmy przyjemność gościć niecodziennych Gości!:))) Było to pierwsze w Polsce Zimowe zgrupowanie Agility, a konkretnie zgrupowanie Dog Chow Agility Club!:) Prawie 30 osób, psów ze dwa razy więcej... Zajęcia na hali trwały od bladego świtu (6-7 godz.) do samej nocy (godz. 23:)) Okazuje się, że psiarze mają z koniarzami bardzo dużo wspólnego!:) Sporo osób oprócz trenowania swoich psów, spacerów z nimi oraz integracji - także jeździło z Andrzejem w tereny!:)

Dla nas i Dog Chow Agility Club ważne jest, że po tym pierwszym naszym "wspólnym razie" już ustaliliśmy termin podobnego zgrupowania w przyszłym roku: 21-26 stycznia 2013:))) I podobno już nie ma miejsc, bo cala ekipa chce przyjechać jeszcze raz!... Dziękujemy za wspaniałą zabawę i do zobaczenia!!!!

FILM - Zimowy Obóz Agility Kierzbuń 2012

22 stycznia 2012
Nowe konie w naszej stadninie

W niedzielę zamieszkały z nami 3 nowe konie. Właściwie 2 całkiem nowe: 2,5 roczny ogier Dżyngis-Chan oraz klacz sp. Katie. Natomiast trzeci koń to stały kierzbuński bywalec: Graffiti, ale tym razem przyjechał bez jajek... Jest już wałachem i nie wiem jak to wpłynie na Satinę, ponieważ jak wiadomo - Grafcio był od zawsze miłością jej życia, jedyną, jaką znam!...

22 stycznia 2012
Pierwszy turnus ferii 2012 za nami

Właśnie skończył się pierwszy turnus ferii w siodle 2012!:))) Przyjechało trochę młodzieży i trochę rodziców z dziećmi. Przygotowywaliśmy się do egzaminu na odznaki, jeździliśmy na basen, jeździliśmy w tereny, a na koniec nawet udało się zrobić kulig!:)) "Udało się", ponieważ śnieżek był właściwie cały czas cieniutki i na granicy stopnienia. Dużą satysfakcję sprawili nam egzaminowani na odznaki PZJ - ponieważ wszyscy zdali!:)))).

Przygotowałam dla Was małą FOTOGALERIĘ - wystarczy kliknąć na obrazek!:))

16 stycznia 2012
KONKURS IMION 2012

Jak dobrze, że Was mam!:)))) Marta Łaciak przypomniała o konkursie imion, no i rzeczywiście uznałam, że już czas ogłaszać, co niniejszym czynię.

WARUNKI UCZESTNICTWA - aby wziąć udział w konkursie należy w nieprzekraczalnym terminie do 29 lutego 2012r. kliknąć TUTAJ i wpisać imiona posegregowane matkami (literkami), oddzielone przecinkiem i jedną spacją, pisane w jednym ciągu, a nie jedno pod drugim czy też bez spacji z przecinkiem. Prosimy się także podpisać imieniem i nazwiskiem!:))
Wyłącznie takie zgłoszenia będą brane pod uwagę!

Do 29.02 czekamy na Wasze pomysły - pamiętajcie - kto pierwszy, ten lepszy!:))) Zwycięzcy zostaną Rodzicami Chrzestnymi urodzonych źrebiąt!

Rozstrzygnięcie Konkursu - 4 marca 2012r.

Zaźrebione klacze to: Akacja, Hiszpanka, Lalka, Luna, Riposta, Roma, Talia, Tuluza. Więcej szczegółów i zawsze aktualne informacje znajdziecie TUTAJ

16 stycznia 2012
ZJAZD KKSP i nowa SIOSTRA w Rodzinie

W miniony weekend odbył się pierwszy w tym roku Zjazd KKSP. Przybyły wszystkie członkinie - niestety oprócz Pani Prezes. Była to pierwsza nieobecność naczelnej SP, więc na razie nie wyciągałyśmy końsekwencji!:)))) Zresztą miała potężne alibi... Został jednakże odczytany list, jaki Prezes KKSP wystosowała do pozostałych SP... Starałyśmy się zastosować do większości punktów!:))) Uwielbiam nasze zjazdy, są tak bardzo ciepłe, smakowite i owocne!:))) Są jedyne w swoim rodzaju. Uroczyście "obeszłyśmy" 10-lecie Agnieszki i 5-lecie Anuli i Izy!:)))) Jak ten czas biegnie...

Podczas zjazdu doszło do spontanicznego, aczkolwiek w pełni świadomego powiększenia naszej Rodziny. Otóż Babcia Halinka adoptowała Agnieszkę Mech, a więc mamy z moimi braćmi i siostrą - nową SIOSTRĘ!:)))) Dziadek Zenon jak i pierwszy adoptowany Brat (Szczota) zaakceptowali również tę sytuację, a więc klamka zapadła, rzeczywiście Rodzinka nam się powiększyła!:))) Strasznie się cieszę, mamy bardzo, ale to bardzo fajną siostrunię!:))))))

4 stycznia 2012
Nowa Księga Gości - z wpisami od 2001r.!

Jak zapewne wiecie - od pewnego nasza Księga Gości, założona jeszcze w 2001 roku na zewnętrznym serwerze - po prostu przestała działać!... Myślałam, że sprawa jest beznadziejna i że już nic nie da się z tym zrobić - ale... Grześ (chłopak naszej Ani) - był zupełnie innego zdania!:)) Dzięki niemu i jego pracy - mamy całkiem nową, Kierzbuńską Księgę Gości i żaden wpis nie został pominięty - jest ponad 200 podstron, które sięgają aż do 2001 roku!... Kawał naszej kierzbuńskiej historii!...

Zapraszam do wpisywania się, a Grzesiowi jeszcze raz gorąco dziękuję!

4 stycznia 2012
Sylwester 2011

Minął nam w doborowym towarzystwie, trwał niemal tydzień, a spać szliśmy codziennie między 4-tą a 7-mą rano!:)) Ech!... Sauna, tańce, gitara i dłuuugie Polaków rozmowy... Nie wspominając o kolejnych "zarażonych" jazdą konną!:))

nasza sylwestrowa ekipa 2011 Ale do rzeczy o samej imprezie sylwestrowej!:)) Zaczęliśmy tradyjnie jak co roku wspólnym sywestrowym wielkim dmuchankiem!:)) Cztery worki balonów, kochani, to nie żarty!... Dmuchanko nadzorowała Agnieszka Architekt - ona jest w tym najlepsza... 2011 rok kończyliśmy w aurze niemal wiosennej (plus 9 stropni Celsjusza na dworze!:), a więc na kulig pojechaliśmy wozami!:)) Potem prosiaczek i goloneczki, potem "niemal wspólne" zdjęcie, a potem już impreza - aż do końca roku 2011!!!:)))
najpiękniejszy efekt tegorocznego pokazu sztucznych ogni!:) Nowy 2012 Rok powitaliśmy tradycyjnie życzeniami i szampanem w stajni, a potem obejrzelismy fantastyczny pokaz sztucznych ogni!:))) Zdjęcia nie oddają tego pokazu, zresztą nie było czasu na zdjęcia podczas całej imprezy!:)) Po północy nawiedzili nas okoliczni buddyści i zasilili lekko stopniałe szeregi taneczne. Niemal każdy uczestnik imprezy został dotknięty DOTYKIEM ANIOŁA, który jak wiadomo - przynosi szczęście na cały rok!:))) W tym roku swoim i przebraniami największe wrażenie zrobiły chyba na wszystkich Smerfy!:)))) Zresztą: oceńcie sami! Jeśli chcecie obejrzeć FOTOREPORTAŻ SYLWESTROWY - wystarczy kliknąć na nasze wspólne zdjęcie!:))

Z Nowym Rokiem życzymy Wam pasma wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości, miłości, sukcesów, uśmiechów i wielu osiągnięć - zarówno jeździeckich, jak i po prostu po prostu codziennych najmniejszych nawet "wygranych"!:))) Oby nam się do następnego Sylwestra!!!

24 grudnia 2011
Boże Narodzenie 2011

Kochani Kierzbuniacy!!!!

z całego naszego kierzbuńskiego, ogromnego serca
życzymy Wam
radosnych, zdrowych, rodzinnych, a nade wszystko spokojnych
Świąt Bożego Narodzenia!!!!!
z piękną choinką, pachnącymi świecami, smacznymi potrawami
ale przede wszystkim z radością w sercach!!!!:))))

Lucyna i Andrzej
z Anią i Wojtusiem, Madzią i Grzesiem oraz Babcią i Dziadkiem!!!

23 grudnia 2011
niespodziewana rehabilitacja w Horyńcu!:))

Między 1 a 21 grudnia zupełnie niespodziewanie dla nas wszystkich uczestniczyłam w turnusie rehabilitacyjnym w Horyńcu Zdroju!:))) Zostałam tam skierowana z KRUSu, a o wyjeździe dowiedziałam się... 1,5 doby przed wyjazdem!:)) Cóż, zdecydowaliśmy, że pojadę, dla dobra mojego steranego kręgosłupa, który ostatnio nie pozwalał mi jeździć konno. Jeśli więc mieliście w tym czasie nieco utrudniony kontakt z nami - to przepraszamy!!!! Uwaga - to może się powtórzyć!!!:))

19 listopada 2011
To już 24 lata!:))))

24 temu moje i Andrzeja życie połączyło się w jedno!... Przez te 24 lata wydarzyło się mnóstwo historii, a z każdej - i gorzkiej i słodkiej - bierzemy lekcję!:))) I bardzo się cieszymy, że jesteśmy razem i że budujemy swój świat, który nie jest dla Was obojętny!:)) Dajecie nam dużo radości i siły w naszej trudnej, ale dającej dużo satysfakcji drodze życiowej!:)))

Dziękujemy, że jesteście z nami!:)))

16 listopada 2011
PUSZCZA - zmieniła właściciela!:)

Puszcza i Ruda podczas Hubertusa 2011 16 listopada sprzedaliśmy poczciwą, kochaną Puszczę. Takie konie mogą trafić tylko w wyjątkowe ręce!:))

Nowymi właścicielami Puszczy są nasi starzy przyjaciele - Ewa i Andrzej z Butryn:)))))) Zimą tego roku na wiecznie zielone pastwiska odeszła u nich matka Puszczy - Tajga, którą kupili od nas dawno, dawno temu!... Mamy nadzieję, że Puszcza będzie przez nich kochana conajmniej tak, jak jej mama!:))))

Puszcza będzie biegała po dość sporym pastwisku, do tego wcale nie obcym - bywała już w Butrynach gościnnie na rajdach kierzbuńskich!:))) Mamy nadzieję, że Ewa i Andrzej oraz Puszcza spędzą razem mnóstwo radosnych chwil!!!:))))) I że jeszcze nie raz odwiedzimy ją z naszymi końmi w Butrynach! Wszystkiego dobrego!!!!

6 listopada 2011
HUBERTUS 2011

prezentacja ekip - Hubertus 2011 5 listopada odbył się w naszej stadninie wyczekiwany przez wielu Hubertus 2011!:)) Pogoda jak na zamówienie - słoneczko, ciepełko i nawet brak wiatru - to przede wszystkim było wielka radością tego dnia, bo zwykle w czasie naszego Hubertusa jest strasznie zimno, a często pada też deszcz albo nawet śnieg!:)) Dopisali tez Goście - piesi i na koniach - wystartowało niespełna 30 koni!:) W tym jak co roku liczna ekipa od Jurka Zupy z Ramsowa!:) Andrzej w tym roku wystartował w mundurze ułańskim, w którym startuje na zawodach Militari!:)

Wszystko odbyło się zgodnie z coroczną tradycją: sprawdziłyśmy z Kofi stan przygotowania i pobrałyśmy stosowne fanty:), potem prezentacja ekip, strzemienny, cross, na który pojechali jeźdźcy, a za nimi wesołą przyczepą z Tadziowym i jego akordeonem - bezkonni hubertusowicze... Spotkaliśmy się w lesie, widzieliśmy, jak skaczą - dawali z siebie wszystko!:))) Potem już przy płonącym ognisku hubertusowym nastąpił gwóźdź programu - pogoń za lisem!:))) Lisisca - niezrównana w tej roli Ela Szaflicka - Witkowska, na równie zaprawionym w boju Tango - ruszyły, a za nimi jeźdźcy:) W tym roku pogoń trwała jednak dość krótko, Lisica nie skorzystala tez ani razu z lisiej nory, a Królową Polowania została Iga na Tryptyku - gratulujemy!:)) Niestety - Iga, która mieszka w Olsztynie - nie dotarła na wieczorny Bal Hubertusowy, a więc nie doszło do Koronacji Króla Polowania i wykupywania fantów... Ale bawiliśmy się i tak świetnie, równolegle w saunie i z Tadziowym w barze, który śpiewał prawie do białego rana!:)) Co tu dużo mówić - było bardzo kierzbuńsko!!!!!

Przygotowałam dla Was mały FOTOREPORTAŻ (zdjęcia autorstwa Krzysia, Oli, Małgosi, Kasi, Ani i małej Wojdyłki) z tych chwil, które udało się zarejestrować w ferworze zabawy:

Przygotowania...

Małgosia przygotowuje Talenta - Hubertus 2011 a Szczota - Europę - Hubertus 2011

Prezentacja ekip,
strzemienny - jeźdźcy ruszają na cross, a reszta - wesołym wozem za nimi!:))

prezentacja ekip - Hubertus 2011 prezentacja ekip - Hubertus 2011
prezentacja ekip - Hubertus 2011 prezentacja ekip - Hubertus 2011 prezentacja ekip - Hubertus 2011
nasza wesoła przyczepa!;)) - Hubertus 2011 nasza wesoła przyczepa!;)) - Hubertus 2011

Spotkanie w lesie - konnych i wozowych!:))
jak zawsze - pełne emocji!:)

wąwóz hubertusowy - czekamy na jeźdźców - Hubertus 2011 sprawdzamy, czy aby przeszkody są wystarczające - Hubertus 2011
już wiemy kto spadł itd!:)) - Hubertus 2011 już wiemy kto spadł itd!:)) - Hubertus 2011
a jeźdźcy zadowoleni!:)) - Hubertus 2011 pojechali znów w las - Hubertus 2011
a potem jeszcze widzieliśmy, jak skakali w wąwozie - Hubertus 2011 i skakali i skakali - Hubertus 2011

Łąka Hubertusowa
a na niej pogoń, ognisko, grochówka i bigosik oraz oczywiście dekoracja!:)))

Lisica - Ela Szaflicka - rusza do ucieczki - Hubertus 2011 jeźdźcy zbliżają się do łąki hubertusowej - Hubertus 2011
Iga i Małgosia polują!:)) - Hubertus 2011 Loczek, Paulina i Szczota w akcji - Hubertus 2011
jest walka - są upadki!:)) tradycyjnie - Król Polowania zalicza upadek - Hubertus 2011 Loczek i Szczota nie odpuszczają!:))) - Hubertus 2011
do pogoni dołącza się ekipa Jurka Zupy z Ramsowa!:))) - Hubertus 2011 i znowu Szczota na Europie! - Hubertus 2011
i po wszystkim - Iga zrywa lisią kitę - do końca walczyli Paulina i Szczota - Hubertus 2011 Iga chwali Tryptyka - Tryptyk zuch!!!:)))) - Hubertus 2011
Lisica - Ela Szaflicka i Tango - miłość hubertusowa od lat!:)) - Hubertus 2011 triumfalny galop Królowej Polowania - Iga i Tryptyk - Hubertus 2011
dekoracja - tutaj Budzik na Haryzmie - Hubertus 2011 każdy - nie tylko Ruda - dostał takie flot hubertusowe, a Królowa Polowania dostała jedyne w swoim rodzaju!:)) - Hubertus 2011
przy ognisku, przy ognisku!:)) - Hubertus 2011 chwila rozprężenia?:) - Hubertus 2011
i znowu przy ognisku!:)) - Hubertus 2011 nie ma to jak hubertusowa grochówka i hubertusowy bigosik!:)) - Hubertus 2011
w trakcie dekoracji - jeźdźcy czekają na swoje flot - Hubertus 2011 a po rundzie hubertusowej jeźdźcy oddalili się sznurem do stajni - Hubertus 2011

A potem w domku... niemal do białego rana
Tadziowy z akordeonem, tańce, sauna itd itd itd...:))))

Tadziowy i jego akordeon - tego nie może zabraknąć na Hubertusie!!! - Hubertus 2011 było fajnie, na prawdę fajnie!:)) - Hubertus 2011

A w tym czasie na pastwisku
- dzień jak co dzień - imprezki w "basenie", podrywy
i słodkie leniuchowanie na słoneczku!:)))

a w tym czasie na pastwisku - imprezka w basenie!:))) i końskie zaloty!:))))
romantyczne spacery... niektórzy wybierali samotność...
prezentacja???:))) i zasłużony odpoczynek!:))

30 października 2011
Szkolenie Horse Assisted Education

30 października w Milanówku pod Warszawą uczestniczyłam w bardzo interesującym szkoleniu na temat relacji międzyludzkich. Szkolenie na zlecenie PZJ prowadziła Pani Inga Zawadzka, a "szkoliły" nas także... konie!:)) Wszystko to było bardzo ekscytujace, jeśli będziecie kiedyś mieli okazję uczestniczyć w podobnym szkoleniu - to serdecznie POLECAM!!!:)))

Poraz kolejny przekonałam się, jak wiele zawdzięczam koniom... Bez nich nie byłabym dziś tą osobą, którą jestem!:))) Dla wszystkich koni, które spotkałam w swoim życiu - OGROMNE DZIĘKUJĘ!!!!

22 października 2011
Wkrótce HUBERTUS!

Król polowania 2008 - Lou Bega we własnej osobie, na Sarmacie! 3 listopada, w Dzień Swiętego Huberta, patrona koniarzy i myśliwych - co roku świętujemy HUBERTUSA. Nasz Hubertus zawsze odbywa się najbliżej tej daty, aby uszanować tradycję. W tym roku będzie to 5 listopada, zaczynamy o godz. 12.00!:))))

Lisicą tradycyjnie będzie doskonała w swej roli, niezwykle "trudnołapalna" Elka Szaflicka, zwana także Witkowską, po mężu!:)))

Szykuje się super impreza, bo swój przyjazd zapowiedzieli nasi super Goscie!:))) Jeśli jeszcze nie zaklepaliście miejsc - to ostatni moment, aby jeszcze zgłosić swój udział w tej imprezie - zapraszamy serdecznie!!!!

22 października 2011
Zaległości!

Wiem, że czekacie na fotoreportaże z II i III turnusu - a mówią, czekajcie, a dostaniecie!:))) Milion zdjęć do przejrzenia (w tym połowa w trybie sportowym, czyli 8 klatek na jedno ujęcie...) nadal mnie onieśmiela!...

20 sierpnia 2011
Lifting strony!:)

Harnaś Od dłuższego czasu w przerwach między bieganiem do lekarzy, stajni, na zakupy, treningi dzieci itp. itd. - przygotowywałam kolejny lifting naszej strony!:) Zapraszam Was do obejrzenia:

 • Weekend w stadninie - to całkiem nowa, z dawna juz zapowiadana podstrona z naszą nową ofertą!:)
 • Nasze konie - tam znalazło się kilka nowych zdjęć naszych koni - młodziaczków, które już podrosły!:)) Większość tych nowych zdjęć jest wspólnym dziełem zespołu - Loczek, Madzia - Szpon, Basia Siwkowska i Mała Wojdyłka - dziękuję za pomoc i polecam się na przyszłość!:)))
 • nadal zapraszam do wpisywania się na nasz NEWSLETTER - w prawym dolnym rogu strony, pod menu!:))) Będziecie zawsze na bieżąco!

17 sierpnia 2011
TOLIO [*] [*] [*]

Prześliczny, kochany Tolio Paskudne choróbsko zabrało nam już trzeciego źrebaczka w tym roku... Mimo stałej opieki weterynaryjnej, mimo codziennego mierzenia temperatur, podawania leków, wyprowadzania na osobny padok i ciągłej obserwacji... nie udało się...

O tym, że Tolio umrze powiedziała nam Tabaka. To jedna z najlepiej odchowujących źrebieta matka. Tydzień przed śmiercią odrzuciła swoje własne dziecko - przestała go karmić, odganiała kopytami i gryzła. Była do tego stopnia agresywna, że trzeba go było szyć po jej ugryzieniu... Po prostu wiedziała, co się święci...

Tolio był dzielny i wyjątkowo walczący o życie do samego końca swojego króciutkiego, 1,5 miesięcznego żywota... Zdążyliśmy Go bardzo pokochać, wielka szkoda, że przegrał tę walkę!... Ą świat będzie się dalej kręcił, ale już bez tego mądrego, ufnego konia...

14 sierpnia 2011
Amelka kupiła Histillo!:))

Amelka na Histillo Pociąg do tego konia miał chyba każdy, kto go poznał, a już szczególnie, kto na nim kiedykolwiek siedział!... Nie inaczej myślę było z Amelką - zakochała się w nim od pierwszego "siedzenia":))) I choć Histillo jest i zawsze będzie moim kochanym Niuniusiem, to cieszę się, że od teraz razem z Amelką będzie tworzył jak myślę bardzo zgrany duet!:))))

Dla Histillo szokiem będzie na pewno zmiana trybu życia, ale tę zmianę osłodzi fakt, że zamieszka w tej samej stajni co Hrabia i niedawno wywieziony Talizman!:)))) Cieszymy się, że nasz kolejny wspaniały koń trafił w wyjątkowe ręce!:) I życzymy Wam wszystkiego dobrego na Nowej Drodze Życia Pani Amelko!!!!! Pamiętaj - życie po kupieniu konia zmienia DIAMETRALNIE!:))))

14 sierpnia 2011
Obóz jeździecki - II turnus 2011

Będziemy bardzo miło wspominać ten obóz z kilku powodów:

 • dzieciaki były bezproblemowe, międzynarodowe i fantastyczne - jedynym problemem był wieczny bałagan w kilku pokojach!:)))
 • wychowawczyniami były nasze byłe obozowiczki i koleżanka - wszystkie sprawdziły się bardzo dobrze w swojej roli, dodatkowo pomagały opiekować się chorymi końmi, sarkoidami u kilku młodziaków itd.:))
 • sprzyjała nam nawet pogoda!:))
W trakcie turnusu odbył się egzamin na odznaki PZJ - o którym pisałam poniżej, a na końcu jak zawsze rozegraliśmy Obozowe Zawody w Skokach i w Ujeżdżeniu, przedstawiam Wam ich wyniki:

KONKURS UJEŻDŻENIA - według programu Brązowej Odznaki Jeździeckiej PZJ - wyniki:

 • I miejsce - Zosia Walczak na Talencie
 • II miejsce - Urszula Madoń na Akacji
 • III miejsce - Marysia Grzelak na Sarmacie

KONKURS SKOKÓW 10 przeszkód, wys. 90cm - wyniki:

 • I miejsce - Ewa Grudzień na Honorze
 • II miejsce - Natalia Załęska na Honorze
 • III miejsce - Marta Dymecka na Talencie
W konkursie udział wzięły także: Magdalena Rudnicka na Talencie, Paulina Zawalich na Atrakcji, Magda Maj na Sarmacie, Marysia Dobosz na Haryzmie, Agata Banaszek na Akacji, Kasia Wagner na Papirusie (własnym:)), oraz Klaudia Iżykowska na Atrakcji:)))) Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów!:)))

Pozostali obozowicze brali w większości udział w pokazach z kłusem i galopem, które poprowadziły Zosia Walczak i Agata Banaszek. Wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy, płyty ze zdjęciami z całego obozu, niektórzy także nagrody - za zwycięstwo w Konkursie Czystości Pokoi oraz za sprawowanie funkcji Anioła Stróża:)))) Na koniec świeciło nam słoneczko, a Rodzice, Dziadkowie i Ciocie dopisali, oklaskując dokonania dziecki i ich zdobyte w pocie czoła puchary!:))) Mam nadzieję - do zobaczenia w przyszłym roku - latem i zimą!:)))

11 sierpnia 2011
Egzamin na odznaki PZJ - 11 sierpnia 2011

Talent i Sandra Kerner niedługo skończą przejazd ujżdżeniowy I znowu kolejni adepci jeździectwa dołaczyli do szczęśliwych posiadaczy brązowej i srebrnej odznaki Polskiego Związku Jeździeckiego:))) Tylko jednej, bardzo młodej i przesympatycznej osóbce nie udało się zaliczyc egzaminu - nie martw się, świat nadal stoi przed Tobą otworem!:)))) Będziemy próbować dalej!

Egzamin przebiegł jak zwykle sprawnie i szybciutko, ponieważ jednocześnie trwały próba ujeżdżeniowa (w hali) i skokowa na hipodromie. Gratulujemy wszystkim zdobywcom odznak - i - proszę - kształćcie się dalej w sztuce jeździeckiej!:)))

30 lipca 2011
Egzamin na odznaki PZJ - 30.07.2011

Talent i Sandra Kerner niedługo skończą przejazd ujżdżeniowy Egzamin na Brązową i Srebrną odznakę jeździecką PZJ w dniu 30 lipca tego roku był stosunkowo mocno oblegany, zgłosiło się niemal 30 osób, a tylko 3 osoby nie zaliczyły egzaminu!:))) Lipcowa pogoda już nam tym razem sprzyjała (tzn. nie lało jak prawie co dzień:)), dzięki temu mogliśmy sprawnie przeprowadzić egzamin w części ujeżdżeniowej w hali, a w części skokowej na placu.

Tym razem przygotowywaliśmy do egzaminu nie tylko młode podlotki, ale takze dorosłe osoby - gratulujemy zdobycia odznak przez naszych wczasowiczów!:))))

21 lipca 2011
Sprzedaliśmy Talizmana

Ola na Talizmanie Przymiarki do tej "transakcji" trwały od wiosny, a sfinalizowały się pewnego lipcowego dnia!:))) Właścicielką Talizmana jest już teraz Ola, prywatnie narzeczona Szczoty, naszego brata!:))) Talizman będzie stał w Warszawie w jednej stajni obok Hrabiego, z którym zna się z szczeniecych lat!:)))

Życzymy Oli jak i Talizmanowi wielu chwil radości, spełnienia i obopólnego rozwoju!:)))) Bardzo cieszymy się, że ten wspaniały, inteligentny i zrównoważony koń trafił w dobre ręce!:)

31 lipca 2011
Wczasy w siodle 2011

Andrzej myślał, że jak zawsze sam da sobie radę z przeciwnościami losu!:) Tegoroczne wczasy będziemy pamiętać z kilku powodów: upadła lipa, bliźniaki Siwków, sprzedaż Talizmana, no a przede wszystkim - zaręczyny Szczoty i Oli!:)) Zaręczyny odbyły się w romantycznych okolicznościach, "zatwierdzone" zostały szampanem i gitarową imprezą na ganku!:))) A w przyszłym roku w czerwcu planowane są w Kierzbuniu poprawiny weselne!:)) A tak niedawno przecież (będzie dopiero z 15 lat...) poznaliśmy Szczotę... Oby Wam się!!!!!

Zdjęcie obok jest początkiem galerii z wakacji dorosłych - wystarczy kliknąć, aby ją obejrzeć!:))

21 lipca 2011
Trąba powietrzna i upadek lipy

Andrzej myślał, że jak zawsze sam da sobie radę z przeciwnościami losu!:) Zaczęło się niepozornie - wyglądało, jakby zaraz miało zacząć lać... a skończyło się trąbą powietrzną, jakiej nie widzieli w swoim życiu najstarsi ludzie mieszkający w całej okolicy!... Przyszła od strony Nerwika/Giław, poszła w stronę Wipsowa. Trąba wyrwała z korzeniami 10 drzew z naszej alei klonowej, mnóstwo drzew w parku przy pastwisku, w lesie itd. W tym czasie, kiedy rozszalała się trąba - Andrzej prowadził teren. Mówił, że już tuż pod domem coś go instynktownie zatrzymało, wstrzymał konie - wtedy upadł przed nim i resztą osób i koni najpierw ogromny konar, a za moment cały wielgachny klon... Na szczęście nikomu nic się nie stało!...

Najbardziej jednak dotknęła nas lipa rosnąca przed gankiem - jeden z jej potężnych konarów upadł na dach naszego domu, połamał dachówki i belki i wisiał na słowo honoru, CUDEM trzymając się dachu... Wezwaliśmy straż pożarną, która usunęła osuwający się konar po kilku godzinach pracy z wysięgnikiem, linami itd. Po kilkunastu godzinach zaczął znów działać prąd, naprawiliśmy zrujnowany dach i niby wszystko wróciło do normy, tylko smutne kikuty drzew i dziury po bryle korzeniowej przypominają nadal, co się wydarzyło...

20 lipca 2011
HARMONIUSZ [*] i NARWIK [*]

Konie odchodzą cichutko, dla postronnych osób całkiem niezauważalnie... Tak dokładnie było z Harmoniuszem i Narwikiem. Harmoniusz chorował króciutko i jeszcze nie zdążył nacieszyć się życiem, Narwik natomiast chorował od kilku lat, kilka razy był ratowany z zapaści (miał COPD). Przez ostatnie kilka miesięcy podawaliśmy mu leki odczulajace w nadziei, że jego stan się poprawi. Jednak los chciał inaczej, 18 lipca rano idąc po stajni po prostu upadł i odszedł na zawsze... Obaj biegają teraz po wiecznie zielonych pastwiskach...

10 lipca 2011
Egzamin na odznaki PZJ - 7.07.2011

Talent i Sandra Kerner niedługo skończą przejazd ujżdżeniowy Ten egzamin mimo lipcowej pory odbył się w całości w hali, ponieważ wciąż lał deszcz. Jestem zadowolona z naszych podopiecznych obozowych, bo dziewczęta zrobiły ogromne postępy!:)))) Egzamin oblały tylko 3 osoby, w tym jedna z zewnątrz, a jedna przez totalne gapiostwo!:)

Kiedy tak patrzę czasem na nasze poczciwe, kochane konie zdające egzamin myślę sobie, że znają już te przejazdy na pamięć, trzeba im tylko włączyć odpowiedni guziczek: BRĄZ albo SREBRO:))))) Gratulujemy wszystkim tym, którzy na tym egzaminie zdobyli odznaki!:)

10 lipca 2011
Obóz jeździecki - I turnus 2011

To był fantastyczny obóz!:))) Młodziutki, ale praktycznie bezproblemowy i przesympatyczny!:)))

Talent i Sandra Kerner niedługo skończą przejazd ujżdżeniowy Nasi super wychowawcy (no inaczej nie można napisać!:)) sprawili, że było bezpiecznie, sielankowo i ciekawie!:)) Jedną z największych atkacji były rzecz jasna przygotowania i egzaminy do odznak:))) Zdawalność była całkiem niezła, tylko jedna osoba nie zaliczyła egzaminu na brąz i jedna na srebro!:)))) Gratulacje!:)))

A na koniec obozu wszyscy uczestnicy obozu wystąpili przed Rodzicami - w pokazach i konkursach ujeżdżenia i skoków:))))

KONKURS UJEŻDŻENIA - według programu Brązowej Odznaki Jeździeckiej PZJ - wyniki: Elegant prezentuje flo, które wywalczyła Oliwka:))

 • I miejsce - Edyta Dyła na Haryzmie
 • II miejsce - Łucja Marzec na Talizmanie
 • III miejsce - Oliwia Kania na Elegancie

KONKURS SKOKÓW 10 przeszkód, wys. 90cm - wyniki:

 • I miejsce - Sandra Kerner na Talencie
 • II miejsce - Magdalena Łazowska na Talizmanie
 • III miejsce - Agnieszka Ząbkowicz na Atrakcji

W konkursie udział wzięły także: Ola Gruszka na Akacji, Wiktoria Oziębło na Sarmacie i Klaudia Koksa na Haryzmie!:))

Cała reszta obozowiczów natomiast wzięła udział w pokazach:)))) Będziemy Was bardzo miło wspominać!:))) Do zobaczenia zimą i w przyszłym roku!!!

27 czerwca 2011
AMBROZJA [*]...

Nie dane nam wciąż się cieszyć... 27 czerwca, w pierwszym dniu obozu około godz. 10.30 - odeszła od nas na wiecznie zielone pastwiska nieoczekiwanie Ambrozja, córeczka Akacji... Dwa dni chorowała na zapalenie oskrzeli, była słabiutka i nie wychodziły z matką na pastwisko... ale Akacji bardzo się to nie podobało, że inne klacze wychodzą, a ona nie... miotając się po boksie nieszczęśliwie tak potrąciła Ambrozję, że maleńka już nie wstała...

Wielka szkoda, tak się cieszyliśmy z Ambrozji, żyła tylko dwa miesiace!

22 czerwca 2011
Urodził sie wreszcie Tolio:)))

22 czerwca urodził wyczekany jak rajd - źrebaczek od Tabaki!:))) Jest wielkim, ciemnogniadym ogierkiem, z trzema białymi skarpetami i gwiazdką. Nazywa się Tolio, a jego Matką Chrzestną jestem... ja we własnej osobie, Lucyna Ciesielska, gdyby ktoś nie wiedział:)))

Tolio jest tak wielki, że ledwo zmieścił się w brzuchu mamy i w związku z tym jego nogi by lekko krzywe, więc spędział z matką wiele czasu na twardym korytarzu stajni, ćwiąc swoje cienkie, długie nóżki - i ćwiczenia dały oczekiwany efekt!:))) W końcu się wyprostował:))

12 czerwca 2011
Rajd inny niż wszystkie!:)

Czekaliśmy wszyscy na ten rajd już od miesięcy!:))) No i od początku okazało się, że to będzie "rajd inny niż wszystkie". Nie dojechał wielbiciel przydrożnych kapliczek warmińskich i jarzębiny... Cały czas zanosiło się na deszcz albo padało, więc stwierdziliśmy, że pojedziemy z Kierzbunia do Kierzbunia, a następnego dnia - z Kierzbunia do Kierzbunia, żeby było gdzie się wysuszyć, ewentualnie odprężyć w saunie:)) No ale moje apogeum dopadło mnie podczas sobotniej części rajdu - mój kręgosłup odmówił jakiejkolwiek współpracy, więc... rajd dokończył Andrzej!:)))

Andrzej stanął na wysokości zadania, wszyscy wrócili uśmiechnięci i szczęśliwi, aczkolwiek jacyś tacy wymęczeni:)))) A ja teraz pracuję nad reaktywacją własnego kręgosłupa, bo przecięż muszę poprowadzić jeszcze nie jeden teren i rajdzik!:))

30 maja 2011
Nasza wycieczka prokreacyjna:))

Od jakiegoś czasu czekaliśmy na ruję Finezji, która obecnie razem z Narwikiem przechodzi kurację odczulajacą, jest to więc doskonały moment na to, by mogła urodzić swoje pierwsze w naszej stadninie źrebię. Wybraliśmy dla niej ogiera Conte Grosso, po Contendro I, z matki po Grooso Z. Geny powinny się doskonale ułożyć, źrebak będzie zinbredowany na Grosso Z i Ramiro Z, no i nie zapominajmy, że Finezja jest wnuczką Folia, który kryje w naszej stadninie.

Okazało się, że Conte Grosso kryje wyłacznie naturalnie, więc... popędziliśmy z Finezją aż do Olszy pod Poznaniem, gdzie Conte startował w zawodach ogólnopolskich i jak na razie wygląda na to, że źrebak z tej historii będzie!:))) Spodziewany termin porodu: dłuuuugi weekend 2012!:))

25 maja 2011
Założyliśmy monitoring w stajniach!:))

Od dawna planowaliśmy założyć monitoring w stajniach, ale tak na prawdę decyzję przyspieszyliśmy ze względu na Niciarę i jej spodziewany skomplikowany poród. I rzeczywiście monitoring bardzo pomógł, bo co innego przez wiele nocy chodzić co godzinę do stajni, a co innego zerkać cały czas na monitor czy laptop!:)))

Obecnie pracujemy nad tym, by obraz z którejś naszej kamery mógł być oglądany na Waszych komputerach!:))) Jeśli to oczywiście kogoś interesuje! Przyjmuję mailem pomysły na pożądane przez Was widoki:))))

25 maja 2011
ŻYJĄ!!:)) Niciara i Narkotyk

Narkotyk tuż po ciężkim porodzie, cały czas trzyma się mamy!:) Od tygodnia wiedzieliśmy, że może być bardzo ciężko i że Niciarze grodzi poród z komplikacjami... Jak wiadomo - klacze źrebią się najczęściej w nocy, a w nocy wszyscy śpią... Kiedy więc przyszło do porodu - zostaliśmy sam na sam z nowo narodzonym źrebaczkiem i leżącą Niciarą z wypadniętą macicą!... Dzięki telefonicznym instrukcjom dra wet. Wojtka Barańskiego oraz naszej determinacji udało się dotrwać do przyjazdu dwóch ekip lekarzy. Andrzej wepchnął macicę w Niciarę, ja uspokajałam źrebaczka i Niciarę... Potem już przyjechali lekarze, dr Barański uporządkował macicę na swoim miejscu, klacz dostała też leki i wiedzieliśmy już, że jej życiu raczej nic nie zagraża, choć było tak blisko!...

Narkotyk tuż po ciężkim porodzie, cały czas trzyma się mamy!:) WIELKIE PODZIĘKOWANIE dla dra WOJCIECHA BARAŃSKIEGO, że przyjechał z własnej inicjatywy w środku nocy i uratował kolejne ważne dla nas końskie życie!!!!:)))))))) Akcja ratunkowa skończyła się około godz. 5 rano.

A rankiem wszystko wygladało tak, jakby w nocy nic groźnego się nie działo - Niciara w świetnej kondycji zarówno fizycznej jak i psychicznej spacerowała już po wybiegu "dla przedszkolaków", a żrebaczek jakby nigdy nic - obok!:)))) Byliśmy tacy szczęśliwi! Ogierek nazywa się NARKOTYK, jest gniady, ma trzy białe skarpety i mimo, że duży - przechodzi pod brzuchem Niciary, która przecież też nie jest mała!:))) Jego Matką Chrzestną jest Ania Karasińska - gratulujemy!!!

22 maja 2011
Ukończyłam kurs sędziowski w Ujeżdżeniu

Kolejne z moich zamierzeń spełniło się - ukończyłam kurs sędziowski w konkurencji ujeżdżenie, wreszcie!:) Stało się to w pięknej Kuźni Nowowiejskiej koło Warszawy, gdzie poznałam nowych, fantastycznych ludzi i spędziłam bardzo pracowity weekend (20-22 maja). Kurs prowadził Pan Wacław Pruchniewicz.

19 maja 2011
Urodził się SATINO...

SATINO tuż urodzeniu, pierwszy galopik!:) Dziś o godz. 2.10 moja ukochana księżniczka, Satina - urodziła ślicznego ogierka, którego nazwaliśmy SATINO:))))) Miał być klaczką, ale od razu wybaczyłam mu tę wadę!:))

Satino jest filigranowy w porównaniu z innymi źrebiętami z tego roku, gniady, ma białe skarpetki praktycznie cztery i do tego trzy białe plamki na pyszczku: gwiazdkę, chrapkę i i jeszcze małą plamkę między nimi. Jest sympatyczny i szuka kontaktu ze mną!:))) A Satina, cóż, nie będę się rozpisywać, żeby Was nie zanudzić... natychmiast po porodzie wróciła do swojej normalnej, pięknej linii i nikt by nie powiedział, że godzinę temu urodziła. Jest też genialną matką, na tym kończę!:))

Ojcem Chrzestnym Satino jest Andrzej Ciesielski, który wymyślił to piękne imię!:))

13 maja 2011
Urodził się HARMONIUSZ!:)))

Harmoniusz tuż po urodzeniu, na pierwszym spacerze!:) W nocy ze środę na czwartek, a dokładnie 12 maja - przyszedł na świat HARMONIUSZ:)))) Z dawna wyczekiwany przez nas - stał się wielką atrakcją dla dzieci z zielonej szkoły (patrz niżej) oraz artystów z pleneru!:)) Wszyscy byliśmy zachwyceni, bo zawsze takie maleństwo, jego pierwszy spacer w wieku kilku godzin - to ogromne wydarzenie i przeżycie, nawet, jeśli to już nasty poród w tym roku!!!!:))))

Harmoniusz wyróżnia się szlachetnością z bardzo dobrego przecież w całości tegorocznego przychówku.

Jego Matką Chrzestną jest Karolina Szynaka, zwana także potocznie Silke - gratulujemy!!!!

13 maja 2011
Zielona szkoła

wszyscy cieszą się z powodu narodzin Harmoniusza!:))) Częściowo jednocześnie z plenerem malarskim, dniach 9 - 13 maja gościliśmy także niesamowitą zieloną szkołę. Były to dzieci z Gdańska, które zaskoczyły nas niecodzienną, rzadko spotykaną dziś u młodych ludzi bardzo wysoką kulturą osobistą!:)) Z taką młodzieżą bardzo przyjemnie było pracować, że nie wspomnę także o ich wychowawczyniach!:))))

Dziękujemy Wam za ten kolejny dobry czas w naszym życiu!:)) Mamy nadzieję, że równie sympatycznie będziecie wspominać ten czas i że kawałek naszego Kierzbunia na zawsze w Was zostanie!:))

13 maja 2011
Plener malarski

Komisarze pleneru: Elwira Burska-Szubarga i Marek Madej podczas wernisażu w synagodze Minął nam artystycznie kolejny plener w naszej stadninie!:)))) Próbowaliśmy policzyć który to, ale nie doszliśmy do consensusu:)) Między 5 a 13 maja Kierzbuń nawiedzili bardzo płodni, uznani w środowisku artyści, którzy malowali obrazy olejne, pastele i akryle. Wszystkie w innym stylu, a każda z tych prac ma wiele uroku!:)))) Komisarzem pleneru byli Marek Madej i Elwira Burska - Szubarga. Odbył się też wernisaż poplenerowy w Galerii Synagoga w Barczewie, który swoją obecnością zaszczycił m.in. Burmistrz Barczewa, Pan Lech Nitkowski!:)) Na plenerze zabrakło tym razem Krzysia Cekały, ze względu na pobyt w szpitalu!... Mam nadzieję, że na kolejnym naszym artystycznym spotkaniu Krzyś znów do nas dołączy!:))))

Obecnie w naszym kochanym Kierzbuniu trwa WIELKI REMONT - remontują się kuchnia, pokoje i przeróżne miejsca!:)) Obrazy w związku z tym czekają na swój czas, a wtedy zobaczycie je na ścianach naszego domu, wkrótce dołożę je do "galerii obrazów" na naszej stronie!:))

5 maja 2011
Długi weekend majowy 2011

Ech, to był na prawdę fajny długi weekend, ale ogarnęliśmy się dopiero po kilku dniach!:)))) Niby dopiero co skończyłam znowu te 18 lat, ale jednak to już "przechodzona" 18-nastka, okazuje się, że kilka godzin snu w ciągu dnia już nie wystarcza!:)))) A nie było czasu spać, kiedy przyjeżdża takie towarzystwo i kiedy świętujemy urodziny Szczoty, Wojtka, Karoliny itd... I tyle tematów do rozmów, śpiewów i śmiechów, że codziennie witaliśmy "wschód słońca w stadninie koni"...:)))

Przygotowałam dla Was mały fotoreportażyk (zdjęcia autorstwa Szponów, Kasi i małej Wojdyłki ze Szczotami) z tych chwil, które udało się zarejestrować w ferworze zabawy:

Szczota z tegorocznym tortem urodzinowym!:)) Toasty urodzinowe
okłady, maseczki i inne elementy bitwy tortowej:) efekty urodzinowe wtórne
dłuugi weekend należał do Szczoty!:)) Kierzbuń z perspektywy Cześka:)
nie samą imprezą żyje człowiek!:)) codzienne wyprawy w teren - tym razem kierunek: Matysek!:))
pieszczotki!:)) Kierzbuń z perspektywy Lancelota!:))
tymczasem na pastwisku: końskie SPA:))) miłość klonów!:))

konie na pastwisku nic sobie nie robiły z długiego weekendu!:)

27 kwietnia 2011
i po Wielkanocy!:))))

Śniadanie wielkanocne - Małgosia z Jasiem i Andrzej ze święconką!:)

Wielkanoc minęła nam słonecznie, spokojnie i aktywnie, nie obyło się oczywiście bez wielkanocnego, pysznego jedzonka!:))) Były domowe szyneczki, kiełbaski, baby wielkanocne, mazurki itd itp, a Babcia upiekła nawet chlebek...

Przyjechało sporo dzieci, więc śmingus-dyngus był obfity, przeniósł się później nawet na tzw. "wieś"!:)) A zajączek w tym roku schował się dzieciom w... hali!:)) Byli tacy, którzy znaleźli czas na konie, rowery, a nawet strzelanie z wiatrówki.

Najbardziej jednak z tej Wielkanocy zapamiętam Małgosię i jej wyjątkowe jajka - różniły się istotnie od reszty zdobionych tegorocznych jajek, bo były zdobione techniką decoupage, co wyszło rewelacyjnie!:))) No i zaraziła mnie Małgosia tym decoupagem...

22 kwietnia 2011
Wszystkiego WIELKANOCNEGO!!!!!:))))))

Drodzy Kierzbuniacy!

na nadchodzący czas Wielkiej Nocy życzymy Wam
samych radosnych, ciepłych chwil,
smacznego jajka, mokrego dyngusa i bogatego zajączka!:))

Lucyna i Andrzej
z Anią, Madzią, Wojtkiem, Grzesiem, Babcią i Dziadkiem
oraz całym końskim przychówkiem kierzbuńskim!!!:)))

18 kwietnia 2011
Dni Ułana 2011

W niedzielę w nocy 17 kwietnia wróciliśmy z Dni Ułana 2011, corocznych zawodów militari, których nie możemy ominąć:)) W tym roku wzięliśmy dwa konie: Talenta i Riwierę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z Riwiery, bo wykazała się dobrymi chęciami, tylko raz stanęła dęba - i zdobyła razem z Andrzejem III miejsce w konkursie żołnierskim:)) Wzbogaciliśmy się tym samym o piękny czaprak żołnierski z sakwami i kompletem troków oraz kilka drobiazgów i przede wszystkim o trzy dyplomy z podpisem Pana Lesława Kukawskiego!:)))

Przygotowałam dla Was fotoreportaż - UWAGA - zdjęcia się POWIĘKSZAJĄ I TWORZĄ GALERIĘ!:)))) Składam podziękowania za pomoc w tej kwestii Grzegorzowi Łyskawie!

Andrzej na Talencie w konkursie władania lancą Andrzej w szyku na cytadeli poznańskiej
Andrzej na Riwierze w konkursie władania białą bronią Andrzej na Talencie w konkursie władania lancą
Andrzej na Riwierze na crossie Andrzej na Talencie w konkursie władania lancą
Pan Lesław Kukawski sędziuje ujeżdżenie Andrzej na Talencie podczas próby ujeżdżenia

11 kwietnia 2011
No i mamy AMBROZJĘ!:))))

jednodniowa Ambrozja!:) 11 kwietnia o godz. 1.30 Akacja urodziła swoje czwarte źrebię i jest to jej czwarta córka!:)) Jednocześnie jest to dziesiąte źrebię w naszej stadninie w tym roku!:) Poród spóźniony o 8 dni odbył się bez jakichkolwiek komplikacji, Akacja jak za każdym razem w podobnej sytuacji jest bardzo troskliwą i rozsądną matką!:)))

Ambrozja jest gniada, wyjątkowo bez odmiany na pyszczku, za to z zakręconymi figlarnie uszkami, podobnie jak reszta jej sióstr!:))) Jest ufna i ciekawska, a mleko z cycunia ciągnie jak smok!:)))

Mamą Chrzestną Ambrozji jest Marta Łaciak - gratulujemy!:)))) To będzie śliczna i kochana klaczka!:)

10 kwietnia 2011
I Kierzbuński Zlot Braci Wędzarniczej

mały przykład aktywności zlotowej!:) Ostatni weekend upłynął nam niezwykle suto!:)))) Wydarzył się I Zlot Braci Wędzarniczej:))))) Przyjechała brać duszoszczipiatelnaja, z nalewkami przeróżnymi, piwami, szyneczkami, wędlinami, wędzonkami, kociołkami, pasztetami, sałatkami, ciastami, rybkami, serami, zupkami i czym nie tylko jeszcze!:)))) A wszystko własnej roboty!... Nie sposób było wszystkiego spróbować!:)))

Nastąpiła ogólna wymiana doświadczeń, wzajemna degustacja i integracja!:) Wszystkim się nam bardzo podobalo to pierwsze spotkanie i już myślimy o następnym - jesienią (jak czas pozwoli) lub na wiosnę w przyszłym roku!:))

10 kwietnia 2011
Bociany już na stanowisku!:))

Od tygodnia już nasze oczy cieszą bociany!:))) Wróciły po zimowych wojażach, zasiadły na swoim gnieździe i zajęły się tym co zwykle - czyli robieniem dzieci!:))))

6 kwietnia 2011
Aplauz na wiecznie zielonych pastwiskach

Aplauz i Tomek Milewski 6 kwietnia dowiedzieliśmy się, że nasz przyjaciel i "krawiec rodzinny" - Tomek M. stracił swego wieloletniego przyjaciela - Aplauza.

Aplauz miał zaledwie 17 lat i trzymał się świetnie, nie chorował, a jednak zakończył życie niespodziewanie - Lekarz wet. stwierdził u niego rozległy zawał serca. Był wspaniałym koniem - profesorem, swego czasu pomieszkiwał też w naszej stadninie i wielu z Was zapewne pamięta nasze wspólne jazdy z Tomkiem na Aplauzie...

Spieszmy się kochać konie - tak szybko odchodzą!!! Tomku - wiesz, jak nam przykro - jesteśmy z Wami!

31 marca 2011
Lawenda urodziła LORENZO

Boski Lorenzo tuż po urodzeniu 31 marca o 22.30 Lawenda urodziła swojego pierwszego źrebaka. Poród odbył się na stojąco - pierwszy raz widziałam taką akcję!... Źrebak jest ogromny, bardzo szlachetny, ciemnogniady z dwiema skarpetami z tyłu, a na pyszczu - jako jedyne potomstwo Folia - nie ma nic:)))

Lorenzo (a dokładniej: Boski Lorenzo) miał być klaczką, Lawinią... Na szczęście Renata z Braniewa zaproponowała szybciutko piękne imię "Lorenzo" - i w ten sposób została jego Mamą Chrzestną!:)))

Lawenda jest cudowną, bardzo opiekuńczą i mądrą matką, zachowuje się, jakby wychowywała źrebięta od lat!:)))

31 marca 2011
Tygrys i Legion stracili klejnoty

31 marca, kilka godzin przed przyjsciem na świat brata Legiona (Lorenzo) - Legion i Tygrys zostali pozbawieni swoich klejnotów rodowych i stali się wałachami. Rżą teraz inaczej, inaczej patrzą i inaczej biegają... Jak wałachy!

28 marca 2011
Pandora urodziła POLIGONA

Poligon kilkugodzinny - już na wybiegu!:))) Nie dane nam było odespać wrażeń po tegorocznym Torwarze!:))) Dziś nad ranem Pandora urodziła swoje pierwsze źrebię - gniadego ogierka, oczywiście z dwiema białymi skarpetami na tyle, gwiazdką i chrapką!:)))) Nie jest ani duży, ani mały

Pandora jest bardzo przejęta swoja nową sytuacją życiową - na wybiegu pogoniła wszystkie klacze i źrebaki, nie daje podejść ani do siebie, ani do źrebaka!:)))

Ogierek nazywa się Poligon, a jego Matką Chrzestną jest Ola Tchórzewska.

28 marca 2011
Lalka urodziła LECHITĘ

Lechita kilkugodzinny!:))) Tak myślałam - że wyjedziemy na Torwar, a nasze klacze zdecydują sie wreszcie rodzić!:)))
Kiedy wyjeżdżaliśmy w czwartek to trzy z nich były już po terminie: Lalka, Pandora i Lawenda... W nocy z piątku na sobotę wyźrebiła się Lalka. Przy porodzie pomagała jej Emilka Żukowska - dziękujemy!!! Źrebak jest ogromny, trudno uwierzyć, że zmieścił się w niedużej przecież Laleczce!:)))

Nazwaliśmy go Lechita - to imię wymyślił Sebastian Baumgart - nieujęty w Konkursie imion Ojciec Chrzestny - fan swojej Rodzinki, jazdy konnej i... Lecha Poznań:))) Dziękujemy za to imię!

28 marca 2011
Nasze praktyki na Torwarze

Andrzej z P. Krzysztofem Koziarowskim mierzy przeszkody Tegoroczny Torwar był dla nas bardzo pracowity - odbywaliśmy praktyki dla budowniczych toru.
Współpracowaliśmy z Panami Łukaszem Jankowskim i Krzysztofem Koziarowskim oraz ich asystentami. Mieliśmy pod opieką bardzo zaangażowanych, pracowitych i inteligentnych wolontariuszy - w tym m.in. jedną z naszych obozowiczek!:))) Pracowaliśmy od świtu do nocy, przepraszamy więc, że nie z każdym zdążyliśmy się spotkać i zamienić choć parę słów.

Wróciliśmy do domu bardzo zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę. A z innej beczki - jesteśmy obydwoje pod wrażeniem tego, co z końmi i swoim ciałem robił boski Lorenzo! Jest doskonały, cieszymy się, że mogliśmy to widzieć na własne oczy!:)))

20 marca 2011
Kierzbuń po hawajsku!:))

Iwona ze swoim koszem kwiatów urodzinowych Ostatni weekend w Kierzbuniu spędziliśmy po hawajsku, bo właśnie hawajskie były okrągłe urodziny Iwonki - Rybki:))))

Wszyscy Goście - niezależnie od pory dnia i rodzaju aktywności - byli ubrani po hawajsku!:))) Zakładali hawajskie akcennty nawet na konie w hali, strzelanie i rzucanie podkowami, czy hawajski bieg na orientację!:))) Nie do końca wiem, jak to wyglądało w saunie, ale po śmiechach dobywających się z piwnicy mniemam, że i tam zabawa była prawdziwie hawajska:))))) Iwonko - raz jeszcze życzymy Ci samych słonecznych, radosnych, kolorowych dni!!!

13 marca 2011
Urodziła się HORYŁKA!:)))

Horyłka 13 marca o godz.21.40 Hiszpanka urodziła wreszcie klaczkę!:)))) Czekaliśmy na nią 3 lata, a w tym roku dodatkowo 12 dni (po spodziewanym terminie).

Nazwaliśmy ją Horyłka!... Klaczka jest gniada, ma 3 skarpety, gwiazdkę i chrapkę i najdłuższe nogi ze wszystkich tegorocznych źrebiąt!:)))) Źrebięta po Folio są jak stemple albo klony: bardzo urodziwe, urokliwe, świetnie zbudowane i wszystkie malowane!:))) Bardzo się cieszymy - to pierwsza klaczka od Hiszpanki - do tej pory dała nam 3 synów: Histillo, Hispano i Horacego.

Mama Chrzestna Horyłki to nasza Ania (Ciesielska:)))) Juz podobno szykuje kantarek!:))

11 marca 2011
Urodziła się TROJKA!:)))

Trojka 1-dniowa 11 marca o godz. 21, trzy dni przed spodziewanym terminem - wyźrebiła się Taktyka!:)) Urodziła gniadą, długonożną malowaną klaczkę, którą nazwaliśmy TROJKA.

Trojka zawiadomiła o swoim istnieniu donośnym, wręcz dorosłym rżeniem!:))) Jest bardzo samodzielna i asertywna!:) A Taktyka wyglada na ucieszoną, rozważną i zatroskaną. Spodziewaliśmy się najpierw źrebaka od Hiszpanki (termin na 1 marca), a tu mała niespodzianka!:)))

Mamą Chrzestną Trojki jest Kaja Fidecka - gratulacje dla Kai!:))))) I dziękujemy za piękne imię!

12 marca 2011
Po Klinice z Anky van Grunsven

Bardzo się cieszę, że dzieki uroczemu Gwiazdorowi udało mi się wziąć udział w klinice z mistrzynią olimpijską, Anky van Grunsven!:)) Klinika odbyła się w dniach 10-11 marca br. w Kuźni Nowowiejskiej, a zorganizowana została przez Horsesport.

Muszę pochwalić zarówno Organizatora, jak i Gospodarzy kliniki - wszystko było dopięte na ostatni guzik i chyba nikt nie mógł się do niczego przyczepić!:)))) Sama Anky okazała się osobą bardzo kontaktową, dowcipną i sympatyczną, oczywiście 100% profesjonalistką. Niestety nie można było fotografować ani filmować (warunek Anky), ale mam książkę z autografem Anky.

3 marca 2011
Urodził się RUBIKON!:)))

Rubikon tuż po urodzeniu 3 marca o godz. 19.25, osiem dni po spodziewanym terminie wyźrebiła się wreszcie Riposta. Jej pierwszy źrebaczek jest gniady, fantazyjnie malowany na pyszczku i ma cztery białe skarpety, jest idealnie zbudowany - po prostu syn Folia!:)))

Rubikon pierwsze 1,5godz. swojego życia spędził na krążeniu wokół matki. I choc pił tylko co jakiś czas po łyczku mleka - nabierał sił i stabilności z każdym okrążeniem!:))) Riposta nie jest zbyt przejęta nowym towarzystwem w boksie, choć nie jest też obojętna.

Matką Chrzestną Rubikona jest Agnieszka Meloch - gratulujemy!!!!!

2 marca 2011
Pierwszy spacer Legionisty i Tantala

Dopiero dziś (tydzień po urodzeniu pierwszego źrebaka - Tantala), mogliśmy wypuścić Legionistę i Tantala na pierszy spacer. Wcześniejsze ogromne mrozy stwarzałyby zbyt duże ryzyko. Legionista i Tantal na pierszym w życiu spacerze

Tantal i legionista z Tuluzą Pierwszy galop Legionisty na spacerze
Legionista w galopie Tantal i Legionista z Tuluzą
Tantal pozuje Tantal w galopie
Legionista w pełnej krasie Tantalowi bardzo smakuje śnieg!:))

2 marca 2011
Urodziła się... RENOMA!:)))

Renoma 1-dniowa 2 marca o godz. 8.15, czyli dokładnie zgodnie z planem Roma urodziła śliczną, gniadą klaczkę!:))) Nazwaliśmy ją Renoma.

Klaczka wstała samodzielnie natychmiast po wyskoczeniu z worka płodowego i przyssała się do piersi Romeczki!:))) Roma jest niesamowicie troskliwa, z niepokojem patrzyła na gości z aparatami w stajni, na schafferka, który wyrzucał obornik, a nawet na stajenne koleżanki wychodzące jak co rano na pastwisko!:)))

Maleńka (na razie przechodzi Romie pod brzuchem!:))) Renoma jak wszystkie źrebięta po Folio jest silna, zgrabna, pięknie malowana (ma dwie długie skarpety na tylnych nóżkach i fantazyjnie pomazany pyszczek) i bardzo harmonijnie zbudowana. Cieszy nasze oko!:)))

Jej Mamą Chrzestną jest Basia Styczeń - gratulujemy Basiu!!!!!

27 lutego 2011
Egzaminy na odznaki PZJ 26 luty 2011

Sarmata z zawodniczką podczas egzaminu na odznki PZJ 26 lutego o godz. 11 odbył się drugi już w tym roku egzamin na odznaki PZJ. Do egzaminu przystąpiło 18 osób, wszystkim tym, którym udało się zdać serdecznie gratulujemy!:))

Baliśmy się, że straszne mrozy, które nas ziębiły przez cały tydzień, będą nam towarzyszyć także na egzaminie. Podłoże było jednak w doskonałym stanie, a sprawna organizacja spowodowała, że część praktyczna trwała tylko około 2 godzin. Jednym z najbardziej gadatliwych widzów był kot (na zdjęciu obok), który koniecznie chciał się dostać do budki sędziowskiej!:))

27 lutego 2011
Skończyły się ferie 2011

Ostatnie tygodnie były dla nas bardzo pracowite, bo gościliśmy jednocześnie obozowiczów zimowych dorosłych i mniej dorosłych i jednocześnie artystów na plenerze malarskim. Obozowicze częściowo przygotowywali się do egzaminu na odznaki PZJ, a jednocześnie wszyscy pilnowaliśmy źrebiąt i ewentualnych nowych porodów. Temperatury nas nie rozpieszczały, praktycznie przez cały ostatni tydzień trzymały się poniżej 20st. C i to w dzień!... Ale co tam, na szczęście jest hala, więc jazdy trwały nieprzerwanie:)) A teraz jest już coraz cieplej i z utęsknieniem czekamy na wiosnę!:))

25 lutego 2011
Urodził się LEGIONISTA

Legionista 2 dniowy 25 lutego ok. 7.30 przyszedł na świat LEGIONISTA!:))))) Zdecydowanie nie jest klaczą, na którą tak bardzo czekaliśmy od Luny, ale już nas "kupił" swoim zachowaniem, bo jest wyjątkowo rozbrajający:))

Jest ogromny, dużo większy niż Tantal, ciemnogniady, z trzema skarpetami, gwiazdką i chrapką, ma rozumne oko i prawidłową budowę. Od pierwszych chwil życia rży!:)) Luna jako matka zachowuje się jak profesjonalistka!:)))) Cieszymy się, że wszystko szczęśliwie poszło!

Jego Matką Chrzestną jest Kasia Ciesielska - gratulacje!!!

22 lutego 2011
Urodził się TANTAL

Tantal 2 dniowy 22 lutego o godz. 1.45 przyszedł na świat pierwszy źrebaczek w tym roku - Tuluza urodziła rudego ogierka z nieregularną latarnią, białą skarpetą na lewym tyle i jasnymi "okularami". Ogierek nazywa się TANTAL:)))) Chłopaczek jest bardzo silny i wciąż robi małe kupeczki, a babcia Halabarda wychodzi z siebie, aby go chociaż dotknąć:))) Luna z drugiej strony i Pandora na przeciwko też są mocno zaaferowane tą nową sytuacją!:)))) Zresztą wszystkie konie w stajni patrzyły z zainteresowaniem i nieskrywaną zazdrością tylko na Tuluzę i jej wielkie "maleństwo"!:)

Cała akcja porodowa przebiegła spokojnie, więc mamy nadzieję, że Tantal będzie zdrowo chował. W obecnych temperaturach (poniżej 20st.) pierwszy spacer pewnie się odwlecze. Jego Mamą Chrzestną jest Ola, która nie podała nazwiska!...

14 lutego 2011
Wyniki Konkursu Imion 2011

Oto nadeszła wiekopomna, zapowiadana wcześniej chwila - ogłaszamy wyniki tegorocznego Konkursu Imion dla źrebaczków!:))

W konkursie tym wzięły udział 34 osoby, które wymyśliły mnóstwo imion dla naszych nowonarodzonych koni. Poniżej przedstawiam tegoroczne wyniki, a wszystkim Rodzicom Chrzestnym gratuluję źrebaczków!:))

WYNIKI 2011

klacz - matka
płeć źr.
imię
Rodzice Chrzestni
AKACJA
kl.
og.
Ambrozja
Amarant
Marta Łaciak
Anna Pietraszewska
HARMONIA

HISZPANKA

kl.

og.

Horyłka
Hrabina
Harmoniusz
Herotyk,
Ania Ciesielska
ulcia331@op.pl
Karolina Szynaka
Karolina Szynaka
LALKA

LAWENDA

LUNA

kl.

og.

Laszka
Lawinia
Legia
Legionista
Zuzanna Bednarz
Basia Styczeń
Katarzyna Ciesielska
Katarzyna Ciesielska
NICIARA
kl.
og.
Nirvana
Narkotyk
Anna Pietraszewska
Anna Karasińska
PANDORA
kl.
og.
Pokusa
Poligon
Ola Tchórzewska
Ola Tchórzewska
RIPOSTA

ROMA

kl.

og.

Renoma, Rapsodia
Rubikon
Romeo
Basia Styczeń
Karolina Szynaka
Agnieszka Meloch
Karolina Szynaka
SATINA A
kl.
og.
Sonatina
Satino
Klaudia Narusz
Andrzej Ciesielski
TABAKA

TAKTYKA

TULUZA

kl.

og.

Tanita
Tiffany
Trojka
Tolio
Tantal
Trefl
Anna Pietraszewska
Zuzanna Bednarz
Kaja Fidecka
Lucyna Ciesielska
Ola Tchórzewska
Donata HAnelt

10 lutego 2011
Zmiany na naszej stronie

 • otaczająca nas rzeczywistość spowodowała, że trzeba było nieco podnieść ceny na 2011 rok. Na szczęście nie dużo (5zł wyżywienie i 5 zł jazda konna), ale jednak!... Zapraszam do zapoznania się z aktualnym cennikiem
 • Stworzyłam kolejną nową podstronę: Tradycje kawaleryjskie - w całości niemal o Andrzeju!:))
 • dziś kończy się termin nadsyłania Waszych propozycji do Konkursu imion 2011 - kto się zagapił będzie miał szansę w przyszłym roku!:))) 14-tego lutego ogłosimy wyniki konkursu.

Ponadto chciałam Wam Kochani powiedzieć, że kończą się też miejsca na dłuugi weekend majowy!:)))

6 lutego 2011
Egzamin na Odznaki PZJ - 5.02.2011

Migawka z ostatniego egzaminu na odznaki PZJ Pierwszy w tym roku egzamin na brązową odznakę jeździecką PZJ okazał się bardzo szczęśliwy dla egzaminowanych - wszyscy zaliczyli egzamin!:)) Kilka osób na naszym turnusie przygotowywało się do niego, a reszta przyjechała z zewnątrz, w tym jedna osoba mimo oblodzonych dróg - przywiozła swojego konia.

Cieszymy się, że wszyscy zdali - statystyki nam się poprawiły!:))) Umiejętności jeździeckie osób, które przystępują do egzaminów są obecnie dużo lepsze, niż kiedyś - to bardzo cieszy, przede wszystkim konie!:))) Mam nadzieję, że na kolejnym egzaminie - już za trzy tygodnie - szczęście też będzie nadal sprzyjało wszystkim zdającym!:))))

6 lutego 2011
Ferie 2011

Prawdziwa Miłość - nasz stajenny lowelas, Piorun Druga połowa stycznia i luty - to czas feriowy w Kierzbuniu. Jest bardzo kameralnie w stosunku do wakacji letnich, bo turnusy są znacznie mniejsze, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej fajnie!:)))

No oczywiście, że wszyscy przyjechali przede wszystkim jeździć konno!:)) Ale nie tylko. Popatrzcie na zdjęcie obok - jak nasz stajenny lowelas Piorun owija sobie panienki wokół palca:)) To jest dopiero prawdziwa miłość...

Andrzej w jednym ze swoich żywiołów - uczy strzelać z wiatrówki W sobotę zaatakowała nas odwilż i w jednej chwili cała ta przepiękna białość, która nas otaczała - zacząła odpływać do kanalizacji burzowej!... I po kuligach zostało też tylko wspomnienie oraz siniaki na niektórych siedzeniach!...

Zawsze jednak można wyciągnąć wiatrówkę, tarcze - pójść na małe szkolenie w strzelaniu z wiatrówki na hali:) Andrzej jest w swoim żywiole, a szkolonym chyba też się podoba?

Sauna o tej porze roku też bardzo nam wszystkim odpowiada, poprawia humorki i nie tylko!:))))

23 stycznia 2011
Amos w Poland Parku (Warszawa)

Amos pod Weroniką Dębską W ostatni piątek sprzedaliśmy Amosa. Amos chwilowo będzie przebywał w stajni Trawers u Pani Basi Niemczewkiej, a potem już w ośrodku Poland Park w Warszawie na Ursynowie. Możecie Go tam odwiedzać i także jeździć na nim!:)))

Wiem, wiem, nam też smutno, że Amos nie jest już z nami, jednak jak zapewne wiecie - sprzedaż koni to założenie ideowe każdej stadniny, która hoduje konie!... Mamy nadzieję, że ten przesympatyczny koń, tak bardzo lubiany w naszej stadninie - przyniesie nowemu właścicielowi i wszystkim tym, z którymi będzie pracował nie mniej radości i satysfakcji, co w Kierzbuniu!:))


A teraz o stronie. Nasza stadnina jest na Facebooku, jeśli też tam jesteście - może kliknąć, że nas lubicie:)) Następna informacja, to zmodernizowane podstrony naszej www:
 • Nasze pokoje - są zdjęcia pokoi i łazienek z wszystkich poziomów, dodatkowo umieściłam też fotki baru, jadalni i biura!:))
 • Galeria obrazów - uzupełniłam ją obrazami, których do tej pory tam nie umieścilam!:) W następnym etapie chcę dodać takie informacje na temat obrazów jak: technika wykonania i rozmiar
 • Konie na sprzedaż - ten dział był w budowie, teraz są już zdjęcia, filmy, opisy i oczywiście ceny...
 • nadal trwa Konkurs imion 2011:)))))
Zapraszamy do lektury!:)

16 stycznia 2011
Kurs Gospodarzy Toru

Własnie wróciliśmy z Kursu Gospodarzy Toru, który został przeprowadzony w Ilawie przez Pana Łukasza Jankowskiego. Czekaliśmy na ten kurs i walczyliśmy o jego zorganizowanie przez ładnych kilka lat i wreszcie się to udało!:))) Teraz trzeba będzie zrobić praktyki na zawodach i kto wie, może i zdać egzamin na parkurmajstra??:)))

16 stycznia 2011
Lifting naszej strony i newsletter!:)

Nasza strona internetowa - nasze "okno na świat" - działa już 10 lat!... To bardzo długi okres. W zasadzie oprócz tego, że cały czas dodaję do niej nowe zakładki i inne elementy - nic się w niej nie zmieniło, z czego się bardzo cieszę, bo to znaczy, że jej zarys i charakter był bardzo przemyślany. Ale teraz - mam nadzieję że zauważyliście - strona jest po wyraźnym liftingu!:))) Z pomocą Grzesia (Ani chłopaka - polecam jako webmastera!): Pokój nr 6

  rozszerzyliśmy menu lewe i prawe, stwierdziłam też, że w nowym memnu lepiej wygląda pochylona czcionka!:)
 • dodaliśmy newsletter - pod prawym menu - zapraszamy do wpisywania się do bazy adresowej i tym samym do zawsze śweżych informacji o naszej stadninie!:)))
 • przy okazji dodałam też kilka nowych zakładek: "Nasze pokoje", "Weekend w stadninie" i "Konie na sprzedaż" - te dwie ostatnie zakładki jeszcze się dopracowują, więc nie w pełni widnieją na stronie.
Mam nadzieję, że ten nowy wygląd spodoba się Wam tak bardzo, jak mi!:)))

7 stycznia 2011
Ogłaszam KONKURS IMION 2011

jak jak się nazywam!??? W tym roku będziemy mieć sporo pracy ze źrebiętami - musimy je godnie powitać na tym świecie i do tego - powinny być godnie nazwane!:) W związku z tym niniejszym ogłaszam KONKURS IMION 2011 jako rozpoczęty. Na swoje imiona czeka 15 jeszcze nie narodzonych źrebiąt. Pierwszych spodziewamy się już w lutym!:))

Aby wziąć udział w konkursie należy w nieprzekraczalnym terminie do 10 lutego 2011r. kliknąć TUTAJ i wpisać imiona posegregowane matkami (literkami), oddzielone przecinkiem i jedną spacją, pisane w jednym ciągu, a nie jedno pod drugim czy też bez spacji z przecinkiem. UWAGA - wyłącznie takie zgłoszenia będą brane pod uwagę!

Do 10.02 czekamy na Wasze pomysły - pamiętajcie - kto pierwszy, ten lepszy!:))) Zwycięzcy tradycyjnie zostaną Rodzicami Chrzestnymi naszych źrebiąt!:)))

Rozstrzygnięcie Konkursu - 14 lutego 2011r.

Więcej informacji znajdziecie na specjalnej podstronie, na której też będą się pojawiać Wasze propozycje imion. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie - i Ty możesz zostać Rodzicem Chrzestnym!:)))

3 stycznia 2011
I mamy całkiem Nowy 2011 Rok!:)

wot, impreza!:) U nas już po Sylwestrze, rozpoczął się bardzo hucznie nowy, mam nadzieję dobry i pomyślny dla nas wszystkich rok!...

Nie będę się wiele rozpisywać o imprezie sylwestrowej, bo zrobiłam to na specjalnej podstronce, suto okraszonej fotkami!:))) Ciekawskich zapraszam więc do odwiedzenia linku: Sylwester 2010


STARSZE NEWSY:

Pozdrawiamy wszystkich znajomych i nieznajomych !!!
Lucyna i Andrzej

NEWSLETTER