logo stadniny

O NAS:

Strona główna

Stadnina

Nasze konie

Nasze pokoje

Galeria obrazów

Historia majątku

Tradycje kawaleryjskie

Bawimy się

Zdjęcia

Atrakcje okolicy

Księga gości

Dojazd

Kontakt


STADNINA KONI
KIERZBUŃ
11-010 Barczewo


Zapraszamy
cały rok!!!

Zobacz co u nas nowego - aktualizacja co tydzień! Napisz do nas!

wtyczka facebook
nagłówek strony

Tradycje kawaleryjskie

dni ułana

dni ułana - 2Gospodarz naszej stadniny, Andrzej Ciesielski obok zamiłowania do skoków przez przeszkody i historii - od wielu lat kultywuje tradycje kawaleryjskie - reszta rodziny mu gorąco mu w tym kibicuje i pomaga.

Andrzej od kiedy pamiętam był ułanem - pasjonatem, kupował i czytał wszelkie książki na temat ułanów i kawalerii, jeździł na przeróżne rekonstrukcje bitew i zawody kawaleryjskie, śpiewał żurawiejki i uczył ich dzieci na obozach!:)) A w duchu marzył, aby wystartować kiedyś samemu w w Militari i przemaszerować w pełnym, ułańskim rynsztunku, na własnym koniu przez nasze rodzinne miasto - Poznań...

Uważamy, że życie jest krótkie, a marzenia są po to, aby je spełniać.Andrzej został przyjęty przez Pana Andrzeja Waltera w szeregi Reprezantacyjnego Oddziału Konnego Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół XV-tego Pułku Ułanów Poznańskich, wkrótce skompletował sprzęt i umundurowanie - i wystartował. Pierwsze były Dni Ułana 2009 w Poznaniu, rozgrywane tradycyjnie pod koniec kwietnia, potem we wrześniu Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski w Warszawie. Jak na razie udaje się nam te dwa terminy wygospodarować w napiętym kalendarzu imprez i zajęć w naszej stadninie.

Nasze kawaleryjskie konie:

W tej roli wystąpiły oficjalnie: Honor, Talent i Riwiera, a Tokaj uczestniczył także w przemarszu przez Poznań i w pokazie na Cytadeli Poznańskiej. Natomiast między zawodami Andrzej jeździ z szablą i lancą także z innymi końmi, m.in. ze swoją sportową czempionką Finezją, a także z młodymi końmi - Walentino, Talizmanem - i starymi wyjadaczami - takimi jak Europa. Po jego przejażdżce po lesie z szablą mogę spokojnie zapuścić się w każdą ścieżkę!:)))

Największe osiągnięcia:Zasady rozgrywania zawodów
MILITARI

W zawodach MILITARI brane są pod uwagę na podobieństwo dawnych zawodów tego typu następujące próby, w których ocenia się:


Jeśli i Ty pasjonujesz się historią kawalerii, władaniem lancą, szablą, strzelaniem - to masz w gospodarzu stadniny kompana do rozmów i ćwiczeń!:)STADNINA KONI KIERZBUŃ oferuje Państwu jazdę konną na Mazurach: wczasy w siodle, obozy jeździeckie, weekendy w stadninie, rajdy konne, egzaminy na odznaki jeździeckie PZJ. Zapraszamy także imprezy firmowe integracyjne. Proponujemy warsztaty rozwoju osobistego i zielone szkoły.
konik lucy

OFERTA:

Jazda konna

Sport

Odznaki PZJ

Rajdy konne

Obozy jeździeckie

Wczasy w siodle

Ferie w siodle

Imprezy integracyjne

Weekend w stadninie

Sauna

Zielone szkoły

Plenery art.

Wielkanoc

Konie na sprzedaż

Hotel dla koni

Stanówka

HorseCoaching


Cennik

Rezerwacja
NEWSLETTER